< Imprimare >      ZIUA - SPORT - sambata, 3 noiembrie 2007

Stiri pe scurt

LIGA I - ETAPA A 13-A

Rezultate si marcatori

Marti

GLORIA BUZAU - "U" CLUJ 3-2 (2-1)

Nejneru 2, Dos Santos 37, Park 90+2a / M. Jovanovic 33, A. Savu 77

Miercuri

UNIREA URZICENI - DINAMO 0-0

POLI IASI - FC VASLUI 0-1 (0-0)

Temwanjera 50

CEAHLAUL - GL. BISTRITA 2-0 (1-0)

M. Oprea 17, Doicaru 81

STEAUA - OTELUL GALATI 3-1 (2-0)

N. Dica 7, 66p, Semeghin 32a /

J. Szekely 52

UNIV. CRAIOVA - POLI TIM. 2-1 (1-0)

Fl. Costea 10, Baird 77 / Gh. Bucur 71

Joi

PANDURII TG. JIU - RAPID 1-3 (0-2)

Fl. Stanga 63 / Burdujan 17,

Mazilu 32, 61

FC FARUL - MIOVENI 1-1 (0-1)

Chigou 88 / Balauru 28

CFR CLUJ - UTA ARAD 2-0 (2-0)

Fabbiani 11, Semedo 28

Clasament

1. CFR Cluj 13 10 3 0 22- 8 33 (+12)

2. Urziceni 13 8 3 2 18-10 27 (+ 6)

3. Dinamo 13 7 4 2 23-11 25 (+ 7)

4. FC Vaslui 13 7 4 2 23-12 25 (+ 7)

5. Rapid 12 7 4 1 21-10 25 (+ 7)

6. "Poli" Tim. 13 7 4 2 28-20 25 (+ 7)

7. Steaua 11 6 3 2 12- 7 21 (+ 6)

8. Gl. Bistrita 12 5 3 4 16-18 18 ( 0)

9. Ceahlaul 12 5 1 6 14-15 16 (- 2)

10. Otelul 13 5 0 8 18-29 15 (- 3)

11. Mioveni 13 3 4 6 13-17 13 (- 5)

12. Craiova 13 4 1 8 12-17 13 (- 8)

13. FC Farul 13 3 3 7 7-15 12 (- 9)

14. "Poli" Iasi 13 3 2 8 11-18 11 (-10)

15. Gl. Buzau 13 3 2 8 10-24 11 (-10)

16. Pandurii 12 3 1 8 10-14 10 (-11)

17. UTA Arad 13 2 4 7 10-16 10 (- 8)

18. "U" Cluj 13 1 4 8 17-24 7 (-11)

LIGA I -

ETAPA A 14-A

Programul meciurilor

Sambata

U. CLUJ - CEAHLAUL P. NEAMT

(ora 14 - National TV)

Arbitri: Cr. Balaj -C. Fecioru, D. Mudura (M. Prodan)

Observatori: Ad. Ionescu, C. Stefan

OTELUL GALATI - GLORIA BUZAU (ora 14 - Telesport)

Arbitri: R. Petrescu - Ed. Dumitrescu, Ed. Ungureanu (Cr. Sava)

Observatori: P. Costas, D. Petrescu

UNIV. CRAIOVA - DINAMO

(ora 20.45 - Antena 1)

Arbitri: T. Lajos - M. Nagy, G. Szabo (M. Draganescu)

Observatori: D. Neagu, D. D. Craciun

Duminica

UTA - TG. JIU (ora 14 - TVR 1)

FC VASLUI - CFR CLUJ (ora 14 - Kanal D)

GLORIA BISTRITA - FC FARUL CONSTANTA (ora 14)

DACIA MIOVENI - POLITEHNICA IASI (ora 17 - Telesport)

RAPID - UNIREA URZICENI

(ora 18.45 - National TV)

POLI TIMISOARA - STEAUA

(ora 20.30 - Kanal D)

* arbitrii si observatorii meciurilor de duminica urmau sa fie anuntati astazi

Articol disponibil la adresa http://www.ziua.net/display.php?id=228855&data=2007-11-03