Ziua Logo
  Nr. 4404 de marti, 2 decembrie 2008 
 Cauta:  
  Detalii »
Uninominale 2008
UPDATE 20:50 - Numele noilor parlamentari, pe judete si colegii
 2 decembrie, 19:40 
foto: EPA
Elena Udrea, Dan Voiculescu si Bogdan Olteanu se numara printre cei care au intrat in Parlament abia dupa redistribuirea voturilor. Oana Mizil, Sergiu Andon, Ludovic Orban si Silviu Prigoana se numara printre viitori deputati de Bucuresti. In Senat, bucurestenii vor fi reprezentanti, printre altii, de Vasile Blaga, Anca Boagiu, Crin Antonescu, Cristian Radulescu, Cristian Diaconescu si Ecaterina Andronescu.
HotNews.ro a realizat lista cu noii parlamentari, rezultati in urma alegerilor din 30 noiembrie. Va prezentam numele celor care vor forma Parlamentul Romaniei in urmatorii patru ani:
ALBA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Calin Potor (PD-L)
Colegiul 2: Clement Negrut (PD-L)
Colegiul 3: Teodor Atanasiu (PNL)
Colegiul 4: Radu Coclici (PSD)
Colegiul 5: Corneliu Olar (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Alexandru Peres (PD-L)
Colegiul 2: Nicolae Dobra (PD-L)
ARAD
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Lucian Rivis Tipei (PD-L)
Colegiul 2: Claudia Boghicevici (PD-L)
Colegiul 3: Adrian Nitu (PD-L)
Colegiul 4: Mihaita Calimente (PNL)
Colegiul 5: Florin Ciprian Luca (PSD+PC)
Colegiul 6: Marius Sorin Gondor (PD-L)
Colegiul 7: Iustin Marinel Cionca-Arghir (PD-L)
Colegiul 8: Petru Farago (UDMR)
Senat
Colegiul 1: Ovidiu Marin (PD-L)
Colegiul 2: Avram Craciun (PSD+PC)
Colegiul 3: Constantin Traian Igas (PD-L)
ARGES
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Gheorghe Sorin Buta (PD-L)
Colegiul 2: Gheorghe Mircea Draghici (PSD+PC)
Colegiul 3: Ion Burnei (PSD+PC)
Colegiul 4: Andi Sorin Pandele (PD-L)
Colegiul 5: Filip Georgescu (PSD+PC)
Colegiul 6: Costin Radu Vasilica (PSD+PC)
Colegiul 7: Bogdan Niculescu Duvaz (PSD+PC)
Colegiul 8: Dominic Andrei Gerea (PNL)
Colegiul 9: Cristian Boureanu (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Mircea Diaconu (PNL)
Colegiul 2: Constantin Serban Valeca (PSD+PC)
Colegiul 3: Constantin Tamga (PSD+PC)
Colegiul 4: Mircea Cinteza (PD-L)
BACAU
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Tudor Chiuariu (PNL)
Colegiul 2: Adrian Popescu (PD-L)
Colegiul 3: Ionel Palar (PNL)
Colegiul 4: Gheorghe Antochi (PSD+PC)
Colegiul 5: Mihai Banu (PNL)
Colegiul 6: Valerian Vreme (PD-L)
Colegiul 7: Vasile Gherasim (PD-L)
Colegiul 8: Iulian Iancu (PSD+PC)
Colegiul 9: Viorel Hrebenciuc (PSD+PC)
Colegiul 10: Gabriel Petru Vlase (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Gabriel Berca (PNL)
Colegiul 2: Vasile Nistor (PD-L)
Colegiul 3: Catalin Radu Mardare (PSD+PC)
Colegiul 4: Elena Mitrea (PSD+PC)
BIHOR
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Akos Derzsi (UDMR)
Colegiul 2: Petru Lakatos (UDMR)
Colegiul 3: Ana Lucia Varga (PNL)
Colegiul 4: Nicolae Jolta (PNL)
Colegiul 5: Stefan Seremi (PD-L)
Colegiul 6: Sorin Ioan Roman (PSD+PC)
Colegiul 7: Sonia Maria Draghici (PSD+PC)
Colegiul 8: Maria Csilla Peta (UDMR)
Colegiul 9: Octavian Bot (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Zoltan Attila Cseke (UDMR)
Colegiul 2: Cornel Popa (PNL)
Colegiul 3: Petru Filip (PD-L)
Colegiul 4: Ioan Mang (PSD+PC)
BISTRITA NASAUD
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Radu Emil Moldovan (PSD+PC)
Colegiul 2: Nelu Ioan Botis (PD-L)
Colegiul 3: Ioan Oltean (PD-L)
Colegiul 4: Ioan Tintean (PNL)
Senat
Colegiul 1: Ioan Zbarciu (PD-L)
Colegiul 2: Danut Nicolae Prunea (PSD+PC)
BOTOSANI
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Nicolae Rebenciu (PNL)
Colegiul 2: Andrei Dolineaschi (PSD)
Colegiul 3: Florin Turcanu (PNL)
Colegiul 4: Stelica Strugaru Iacob (PD-L)
Colegiul 5: Costica Macaleti (PSD)
Colegiul 6: Catalin Ovidiu Obuf Buhaianu (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Marcu Gheorghe (PSD)
Colegiul 2: Liviu Campeanu (PNL)
Colegiul 3: Dan Augustin Humelnicul (PD-L)
BRASOV
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Gheorghe Gabor (PNL)
Colegiul 2: Constantin Nita (PSD+PC)
Colegiul 3: Aurel Mihai Dontu (PNL)
Colegiul 4: Nicolescu Tita (PSD+PC)
Colegiul 5: Gabrile Andronache (PD-L)
Colegiul 6: Lilli Ana Farkas (UDMR)
Colegiul 7: Florin Postolachi (PD-L)
Colegiul 8: Gheorghe Ialomiteanu (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Iulian Marian Rasliu (PD-L)
Colegiul 2: Titus Corlatean (PSD+PC)
Colegiul 3: Ioan Ghise (PNL)
Colegiul 4: Florian Dumitru Staicu (PD-L)
BRAILA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Diana Adriana Tusa (PNL)
Colegiul 2: Eugen Badalan (PD-L)
Colegiul 3: Viorel Balcan (PSD+PC)
Colegiul 4: Mihai Tudose (PSD+PC)
Colegiul 5: Cristian Rizea (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Ion Rotaru (PSD+PC)
Colegiul 2: Sever Constantin Cibu (PNL)
BUZAU
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Adrian Mocanu (PSD+PC)
Colegiul 2: George Scutaru (PNL)
Colegiul 3: Titi Holban (PNL)
Colegiul 4: Alecu Valeriu (PD-L)
Colegiul 5: Marian Ghiveciu (PSD+PC)
Coleguil 6: Carmen Moldovan (PSD+PC)
Colegiul 7: Cezar Preda (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Viorel Constantinescu (PD-L)
Colegiul 2: Bigiu Marian Vasile (PNL)
Colegiul 3: Ion Vasile (PSD+PC)
CALARASI
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Ioan Damian (PSD+PC)
Colegiul 2: Eugen Nicolaescu (PNL)
Colegiul 3: Dan Motreanu (PNL)
Colegiul 4: Stelian Fuia (PD-L)
Colegiul 5: Dmutru Boabes (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Vasile Nedelcu (PNL)
Colegiul 2: Constantin Dumitru (PD-L)
CARAS-SEVERIN
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Chisalita Ioan (PSD+PC)
Colegiul 2: Gheorghe Hogea (PD-L)
Colegiul 3: Ion Tabugan (PNL)
Colegiul 4: Valentin Rusu (PD-L)
Colegiul 5: Ion Mocioalca (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Balan Gheorghe-Pavel (PSD+PC)
Colegiul 2: Secasan Iosif (PD-L)
CLUJ
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Mircea Giurgiu (PD-L)
Colegiul 2: Daniel Buda (PD-L)
Colegiul 3: Petru Calian (PD-L)
Colegiul 4: Adian Gurzau (PD-L)
Colegiul 5: Horea Uioreanu (PNL)
Coleguil 6: Cornel Itu (PSD+PC)
Colegiul 7: Vasile Soporan (PSD+PC)
Colegiul 8: Virgil Pop (PNL)
Colegiul 9: Palfi Mozes Zoltan (UDMR)
Colegiul 10: Mate Andras Levente (UDMR)
Senat
Colegiul 1: Mihail Hardau (PD-L)
Colegiul 2: Serban Radulescu (PD-L)
Colegiul 3: Marius Nicoara (PNL)
Colegiul 4: Alexandru Cordos (PSD+PC)
CONSTANTA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Gherghe Dragomir (PNL)
Colegiul 2: Mihai Lupu (PNL)
Colegiul 3: Ileana-Cristina Dumitrache (PSD+PC)
Colegiul 4: Constantin Chirila (PD-L)
Colegiul 5: Iorghus Zamfir (PD-L)
Coleguil 6: Eduard-Stelian Martin (PSD+PC)
Colegiul 7: Radu-Matei Bratianu (PSD+PC)
Colegiul 8: Manuela Mitrea (PSD+PC)
Colegiul 9: Antonella Marinescu (PSD+PC)
Colegiul 10: Maria Stavrositu (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Puiu Hasoti (PNL)
Colegiul 2: Nicolae Moga (PSD+PC)
Colegiul 3: Alexandru Mazare (PSD+PC)
Colegiul 4: Mircea Marius Banias (PD-L)
COVASNA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Edler Andras Gyorgy (UDMR)
Colegiul 2: Marton Arpad (UDMR)
Colegiul 3: Olosz Gergely (UDMR)
Colegiul 4: Horia Grama (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Bokor Tiberiu (UDMR)
Colegiul 2: Almos Albert (UDMR)
DAMBOVITA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Gabriel Plaiasu (PNL)
Colegiul 2: Gheorghe Ana (PSD+PC)
Colegiul 3: Ion Stan (PSD+PC)
Colegiul 4: Gheorghe Albu (PD-L)
Colegiul 5: Georgica Dumitru (PD-L)
Colegiul 6: Ion Dumitru (PSD+PC)
Colegiul 7: Bogdan Catargiu (PD-L)
Colegiul 8: Iulian Vladu (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Adrian Tutuianu (PSD+PC)
Colegiul 2: Mircea Andrei (PD-L)
Colegiul 3: Gigel Calcan (PD-L)
DOLJ
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Mihai Surpateanu (PD-L)
Colegiul 2: Constantin Dascalu (PD-L)
Colegiul 3: Marian Stroe (PNL)
Colegiul 4: Floretin Gust Balosin (PSD+PC)
Colegiul 5: Petre Petrescu (PSD+PC)
Colegiul 6: Claudiu Manda (PSD+PC)
Colegiul 7: Mihai Voicu (PNL)
Colegiul 8: Gelu Visan (PD-L)
Colegiul 9: Valeriu Zgonea (PSD+PC)
Colegiul 10: Ion Calin (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Radu Berceanu (PD-L)
Colegiul 2: Tudor Udristoiui (PD-L)
Colegiul 3: Olguta Vasilescu (PSD+PC)
Colegiul 4: Mario Ovidiu Oprea (PNL)
Colegiul 5: Mircea Geoana (PSD+PC)
GALATI
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Victor Paul Dobre (PNL)
Colegiul 2: Mircea Toader (PD-L)
Colegiul 3: Carmen Axenie (PD-L)
Colegiul 4: Viorel Stefan (PSD+PC)
Colegiul 5: Dan Nica (PSD+PC)
Colegiul 6: Florin Paslaru (PSD+PC)
Colegiul 7: Lucretia Rosca (PSD+PC)
Colegiul 8: Bigdan Ciuca (PSD+PC)
Colegiul 9: Mihail Boldea (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Laurentiu Chirvasuta (PSD+PC)
Colegiul 2: Gheorghe Saghian (PSD+PC)
Colegiul 3: Paul Ichim (PNL)
Colegiul 4: Marius Necula (PD-L)
GIURGIU
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Madalin Voicu (PSD+PC)
Colegiul 2: Victor Boiangiu (PD-L)
Colegiul 3: Dan Pasat (PNL)
Colegiul 4: Daniel Chitoiu (PNL)
Senat
Colegiul 1: Cezar Magureanu (PNL)
Colegiul 2: Vasile Mustatea (PNL)
GORJ
Camera Deputatilor
colegiul 1 Dan Ilie Morega - PNL
colegiul 2 Mugurel Surupaceanu - PSD+PC
colegiul 3 Cosmin Popescu - PD-L
colegiul 4 Constantin Militaru - PD-L
colegiul 5 Vasile Popeanga - PSD+PC
colegiul 6 Victor Ponta - PSD+PC
Senat
colegiul 1 Ion Ruset - PD-L
colegiul 2 Toni Grebla - PSD+PC
HARGHITA
Camera Deputatilor
colegiul 1 Korodi Attila - UDMR
colegiul 2 Kelemen Hunor - UDMR
colegiul 3 Antal Istvan - UDMR
colegiul 4 Pal Arpad - UDMR
colegiul 5 Mircea Dusa - PSD+PC
Senat
colegiul 1 Gyerko Laszlo - UDMR
colegiul 2 Verestoy Attila - UDMR
HUNEDOARA
Camera Deputatilor
colegiul 1 Laurentiu Nistor - PSD+PC
colegiul 2 Iosif-Veniamin Blaga - PD-L
colegiul 3 Ioan Timis - PNL
colegiul 4 Cornel Resmerita - PSD+PC
colegiul 5 Monica Iacob-Ridzi - PD-L
colegiul 6 Radu Timpau - PNL
colegiul 7 Viorel Arion - PD-L
Senat
colegiul 1 Cosmin Nicula - PSD+PC
colegiul 2 Dorin Paran - PD-L
colegiul 3 Dan Radu Rusanu - PNL
IALOMITA
Camera Deputatilor
colegiul 1 Cristina Pocora - PNL
colegiul 2 Marian Neacsu - PSP+PC
colegiul 3 Dan Mircea Popescu - PSD+PC
colegiul 4 Tinel Gheorghe - PD-L
Senat
colegiul 1 Tudor Panturu - PD-L
colegiul 2 Mihaita Gaina - PSD+PC
IASI
Camera Deputatilor
colegiul 1 Luminita Iordache - PSD+PC
colegiul 2 Relu Fenechiu - PNL
colegiul 3 Petru Movila - PD-L
colegiul 4 Vasile Mocanu - PSD+PC
colegiul 5 Neculai Ratoi - PSD+PC
colegiul 6 Anghel Stanciu - PSD+PC
colegiul 7 Cristian Adomnitei - PNL
colegiul 8 Tudor Ciuhodaru - PSD+PC
colegiul 9 Vasile Oajdea - PD-L
colegiul 10 Teodor Spinu - PD-L
colegiul 11 Cristina Dobre - PNL
colegiul 12 Nicusor Paduraru - PD-L
Senat
colegiul 1 Varujan Vosganian - PNL
colegiul 2 Sorin Lazar - PSD+PC
colegiul 3 Florin Constantinescu - PSD+PC
colegiul 4 Mihaela Popa - PD-L
colegiul 5 Dumitru Oprea - PD-L
ILFOV
Camera Deputatilor
colegiul 1 Gabriel Oprea - PSD+PC
colegiul 2 Mircea Marin - PD-L
colegiul 3 Mihaela Sandru - PD-L
colegiul 4 Calin Popescu Tariceanu - PNL
Senat
colegiul 1 Anghel Iordanescu - PSD+PC
colegiul 2 Iulian Urban
MARAMURES
Camera Deputatilor
colegiul 1 Gheorghe Zoicas - PSD+PC
colegiul 2 Catalin Chereches - PSD+PC
colegiul 3 Nicolae Bud - PD-L
colegiul 4 Doru Lese - PD-L
colegiul 5 Pavel Horj - PNL
colegiul 6 Stefan Beres - UDMR
colegiul 7 Vasile Berci - PNL
Senat
colegiul 1 Liviu Titus Pasca - PNL
colegiul 2 Sorin Bota - PSD+PC
colegiul 3 Gheorghe Mahai Barlea - PD-L
MEHEDINTI
Camera Deputatilor
colegiul 1 Cornel Ghita - PD-L
colegiul 2 Doinita Chircu - PD-L
colegiul 3 Viorel Palasca - PNL
colegiul 4 Eugen Nicolicea - PSD+PC
Senat
colegiul 1 Mihai Stanisoara - PD-L
colegiul 2 Petre Daea - PSD+PC
MURES
Camera Deputatilor
colegiul 1 Borbely Laszlo - UDMR
colegiul 2 Mihai Opriscan - PD-L
colegiul 3 Kelemen Attila - UDMR
colegiul 4 Victor Socaciu - PSD+PC
colegiul 5 Kerekes Karoly - UDMR
colegiul 6 Toader Stroian - PD-L
colegiul 7 Ciprian Dobre - PNL
colegiul 8 Vasile Gliga - PSD+PC
Senat
colegiul 1 Gyorgy Frunda - UDMR
colegiul 2 Marko Bela - UDMR
colegiul 3 Petru Basa - PD-L
colegiul 4 Corneliu Grosu - PSD+PC
NEAMT
Camera Deputatilor
colegiul 1 Stelian Ghita-Eftemie - PD-L
colegiul 2 Mihaela Stoica - PD-L
colegiul 3 Culita Tarata - PSD+PC
colegiul 4 Marius Neculai - PD-L
colegiul 5 Ioan Muntean - PSD+PC
colegiul 6 Victor Surdu - PSD+PC
colegiul 7 Marius Rogin - PD-L
colegiul 8 Emil Bostan - PNL
Senat
colegiul 1 Toader Mocanu - PD-L
colegiul 2 Ioan Chelaru - PSD+PC
colegiul 3 Ovidius Marcutian - PNL
OLT
Camera Deputatilor
colegiul 1 Daniel Barbulescu - PD-L
colegiul 2 Nicolae Stan - PD-L
colegiul 3 Marin Bobes - PSD+PC
colegiul 4 Valeriu Steriu - PSD+PC
colegiul 5 Florin Iordache - PSD+PC
colegiul 6 Gigel Stirbu - PNL
colegiul 7 Doru Frunzulica - PSD+PC
Senat
colegiul 1 Mihai Nita - PD-L
colegiul 2 Ion Toma - PSD+PC
colegiul 3 Dan Sova - PSD+PC
PRAHOVA
Camera Deputatilor
colegiul 1 Cristian Burlacu - PNL
colegiul 2 Florin Anghel - PD-L
colegiul 3 Gratiela Gavrilescu - PNL
colegiul 4 Marian Saniuta - PSD+PC
colegiul 5 Mihai Apostoloche - PSD+PC
colegiul 6 Razvan Turea - PSD+PC
colegiul 7 Adriana Saftoiu - PNL
colegiul 8 Adrian Nastase - PSD+PC
colegiul 9 George Ionescu - PD-L
colegiul 10 Sever Voinescu-Cotoi - PD-L
colegiul 11 Roberta Anastase - PD-L
colegiul 12 Andrei Sava - PD-L
Senat
colegiul 1 Georgica Severin - PD-L
colegiul 2 Iulian Badescu - PD-L
colegiul 3 Teodor Melescanu - PNL
colegiul 4 Sorin Chivu - PSD+PC
colegiul 5 Daniel Savu - PSD+PC
SATU MARE
Camera Deputatilor
colegiul 1 Gheorghe Ciocan - PSD+PC
colegiul 2 Ioan Holdis - PD-L
colegiul 3 Viorel Buda - PNL
colegiul 4 Varga Attila - UDMR
colegiul 5 Erdei Doloczki Istvan - UDMR
Senat
colegiul 1 Valer Marian - PSD+PC
colegiul 2 Tiberiu Gunthner - UDMR
SALAJ
Camera Deputatilor
colegiul 1 Lucian Bode - PD-L
colegiul 2 Seres Denes - UDMR
colegiul 3 Iuliu Nosa - PSD+PC
colegiul 4 Gheorghe Mirel Talos - PNL
Senat
colegiul 1 Fekete-Szabo Andras Levente - UDMR
colegiul 2 Gheorghe Pop - PSD+PC
SIBIU
Camera Deputatilor
colegiul 1 Cornel Stirbet - PD-L
colegiul 2 Raluca Turcan - PD-L
colegiul 3 Gheorghe Roman - PD-L
colegiul 4 Ioan Cindrea - PSD+PC
colegiul 5 Silvestru Lup - PSD+PC
colegiul 6 Mircea Cazan - PNL
Senat
colegiul 1 Ion Ariton - PD-L
colegiul 2 Viorel Arcas - PSD+PC
colegiul 3 Minerva Boitan - PNL
SUCEAVA
Camera Deputatilor
colegiul 1 Sanda Ardeleanu - PD-L
colegiul 2 Ioan Balan - PD-L
colegiul 3 Eugen Uricec - PD-L
colegiul 4 Catalin Nechifor - PSD+PC
colegiul 5 Ioan Stan - PSD+PC
colegiul 6 Mircea Irimescu - PNL
colegiul 7 Gheorghe Coroama - PNL
colegiul 8 Eugen Bejinariu - PSD+PC
colegiul 9 Dumitru Pardau - PD-L
colegiul 10 Gabriel Gospodaru - PD-L
Senat
colegiul 1 Sorin Fodoreanu - PD-L
colegiul 2 Orest Onofrei - PD-L
colegiul 3 Gavril Marza - PSD+PC
colegiul 4 Tiberiu Prodan - PNL
TELEORMAN
Camera Deputatilor
colegiul 1 Robert Negoita - PSD+PC
colegiul 2 Nicolae Banicioiu - PSD+PC
colegiul 3 Adrian Badulescu - PD-L
colegiul 4 Adrian Florescu PD-L
colegiul 5 George Dumitrica - PNL
colegiul 6 Marin Almajanu - PNL
Senat
colegiul 1 Serban Mihailescu - PSD+PC
colegiul 2 Romeo Nicoara - PNL
colegiul 3 Alexandru Mocanu - PD-L
TIMIS
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Horia Cristian (PNL)
Colegiul 2: Iosif Stefan Dragulescu (PD-L)
Colegiul 3: Marius Cristinel Dugulescu (PD-L)
Colegiul 4: Eugenia Maria Barna (PSD+PC)
Colegiul 5: Florin Augustin Popoviciu (PD-L)
Colegiul 6: Valeriu Tabara (PD-L)
Colegiul 7: Constantin Sorin Stragea (PSD+PC)
Colegiul 8: Claudiu Taga (PNL)
Colegiul 9: Dorel Covaci (PSD+PC)
Colegiul 10: Gheorghe Ciobanu (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Gheorghe David (PD-L)
Colegiul 2: Nicolae Robu (PNL)
Colegiul 3:Constantin Vasile Borza Dorel (PD-L)
Colegiul 4: Ilie Sarbu (PSD+PC)
TULCEA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Marian Avram (PD-L)
Colegiul 2: Mihai Stroe (PD-L)
Colegiul 3: Horia Teodorescu (PSD+PC)
Colegiul 4: Marius Octavian Popa (PNL)
Senat
Colegiul 1: Ion Bara (PD-L)
Colegiul 2: Trifon Belacurencu (PSD+PC)
VASLUI
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Victor Cristea (PSD+PC)
Colegiul 2: Dan Bordeianu (PNL)
Colegiul 3: Dragos Iftime (PD-L)
Colegiul 4: Adrian Solomon (PSD+PC)
Colegiul 5: Viorel Carare (PD-L)
Colegiul 6: Mihai Dan Marian (PNL)
Colegiul 7: Marian Sarbu (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Doina Silistru (PSD+PC)
Colegiul 2: Vasile Pintilie (PD-L)
Colegiul 3: Cristian David (PNL)
VALCEA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Sorin Stefan Zamfirescu (PD-L)
Colegiul 2: Samuil Valcu (PD-L)
Colegiul 3: Constantin Maziliu (PSD+PC)
Colegiul 4: Vasile Bleotu (PSD+PC)
Colegiul 5: Cristian Buican (PNL)
Colegiul 6: Aurel Vladoiu (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Florian Laurentiu Coca (PSD+PC)
Colegiul 2: Valentin Emilian Francu (PNL)
Colegiul 3: Jurcan Dorel (PD-L)
VRANCEA
Camera Deputatilor
Colegiul 1:Razvan Mustea Serban (PD-L)
Colegiul 2: Angel Talvar (PSD+PC)
Colegiul 3: Nini Sapunaru (PNL)
Colegiul 4: Sorin Cristian Dumitrescu (PSD+PC)
Colegiul 5: Alin Trasculescu (PD-L)
Colegiul 6: Ciprian Nicolae Nica (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Sorina Placinta (PD-L)
Colegiul 2: Miron Mitrea (PSD+PC)
BUCURESTI
Camera Deputatilor
Colegiul1: Bogdan Olteanu (PNL)
Colegiul 2: Daniel Budurescu (PNL)
Colegiul 3: Ludovic Orban (PNL)
Colegiul 4: Costica Canacheu (PD-L)
Colegiul 5. Georgian Pop (PSD+PC)
Colegiul 6. Rodica Nassar (PSD+PC)
Colegiul 7. Florian Popa (PSD+PC)
Colegiul 8. Brandusa Novac (PD-L)
Colegiul9. Theodor Paleologu (PD-L)
Colegiul10. Catalin Croitoru (PD-L)
Colegiul11. Sulfina Barbu(PD-L)
Colegiul12. Cristian Petrescu (PD-L)
Colegiul13. Danile Pirpiliu (PD-L)
Colegiul14. Radu Zatreanu (PD-L)
Colegiul15. Silviu Prigoana (PD-L)
Colegiul16. Sergiu Andon (PSD+PC)
Colegiul17. Ruxadra Jipa (PSD+PC)
Colegiul18. Doina Burcau (PSD+PC)
Colegiul19. Daniela Popa (PC)
Colegiul20. Oana Niculescu-Mizil (PSD)
Colegiul21. Dumitru Chirita (PSD+PC)
Colegiul22. Alina Gorghiu (PNL)
Colegiul23. Aura Vasile (PSD+PC)
Colegiul24. Daniel Geanta (PD-L)
Colegiul25. Elena Udrea(PD-L)
Colegiul26. Florea Damian (PSD+PC)
Colegiul 27. Cornel Pieptea (PNL)
Colegiul 28. Danut Liga (PD-L)
Senat
Colegiul1. Sergiu Nicolaescu (PSD)
Colegiul2. Crin Antonescu (PNL)
Colegiul3. Cristi Diaconescu (PSD)
Colegiul4. Anca Boagiu (PD-L)
Colegiul5. Vasile Blaga (PD-L)
Colegiul6. Cristian Radulescu (PD-L)
Colegiul7. Cristian Topescu (PNL)
Colegiul8. Dan Voiculescu (PC)
Colegiul9. Catalin Voicu (PSD)
Colegiul10. Ecaterina Andronescu (PSD)
Colegiul11. Radu F. Alexandru (PD-L)
Colegiul12. Gabriel Mutu (PD-L)
ZIUA ONLINE  
Alte articole
  Fratii Kaczynski, loviti pentru apropierea de SUA    (Externe, 2007-10-20)
  Prima incercare de alegere a presedintelui moldovean va avea loc la 23 octombrie    (2009-10-07 17:26)
  The Moscow Times prezinta noua moduri prin care Voronin poate ramane la putere    (2009-06-24 17:22)
  Exit-poll-uri: Dreapta a castigat la alegerile europene din Bulgaria, iar Opozitia socialista a castigat alegerile europene din Grecia    (2009-06-06 20:54)
  E groasa: EBa economista vrea in Comisia de buget-finante din Parlamentul European    (2009-06-03 16:51)
 Afisari: 4871  |  Tiparire pagina  |  Tiparire articol (optimizat)  |  Trimitere pe e-mail 
 Comentarii: 2 Afiseaza toate comentariile  
juma sunt fesenistii vechi, dar acu pe la alte pesedele cu nume ca PNL, etc   de cercetas
Nu mai dati stiri neverificate!   de Wilhelm Tell
A r h i v a
Stirile zilei 2008-12-02
 21:48 
Statele Unite, Germania, Franta si Marea Britanie au ajuns la o solutie de compromis in problema aderarii Ucrainei si Georgiei la NATO
7 comentarii
 21:30 
Comisia Europena a semnat cu Republica Moldova trei acorduri de finantare
 21:23 
Dusan Uhrin jr., antrenorul echipei FC Timisoara, a fost demis de Marian Iancu
1 comentariu
 20:34 
O italianca a chemat Politia de teama ca sotul ei de 82 de ani va muri din pasiune dupa ce a luat Viagra
1 comentariu
 20:24 
Voronin a numit doi directori adjuncti la serviciile secrete de la Chisinau
1 comentariu
 20:21 
Parlamentarii din diaspora
9 comentarii
 19:45 
Ministrul Justiției, invins la alegeri de un politician PSD aflat in atenția procurorilor anticorupție
1 comentariu
 19:35 
Doua carute pline cu tigari de contrabanda de 85.000 de euro, capturate in Satu Mare
 19:31 
Diva Beyonce Knowles si-a facut aparitia pe covorul rosu... nedepilata la subtiori
 18:51 
Principalul suspect in dosarul asasinarii jurnalistei Ana Politkovskaia este gata sa se predea
1 comentariu
 18:49 
Anca Parghel a fost internata intr-o clinica de medicina naturista din Belgrad
 18:42 
Doi severineni au golit bancomatele din Romania cu peste 200 de carduri clonate in strainatate
2 comentarii
 18:30 
UPDATE ORA 18.30 Calin Popescu Tariceanu este deputat
8 comentarii
 18:28 
Loganul se innoieste
 18:26 
Antenele lui Voiculescu blocheaza licitatia pentru administrarea spatiului publicitar al TVR
 18:23 
PSD si PD-L si-au stabilit echipele care vor negocia formarea viitorului Guvern
1 comentariu
 18:18 
Joaquin Almunia: Deficitul bugetar peste 3% este acceptat timp de un an, in conditii de reducere severa a cresterii economice
 18:16 
CE ar putea finanta initiativele autoritatilor pentru imbunatatirea vietii persoanelor cu handicap
 17:47 
Presa italiana: Ramona Badescu, o Carla Bruni a Romaniei
2 comentarii
 17:38 
Tariceanu: PNL nu va face compromisuri pentru a ramane la putere
3 comentarii
 Top afisari / comentarii 
 Te-am infrant, Voiculescule! (8672 afisari)
 Ceata la PSD: Doamne, suntem iar pe primul loc! (4056 afisari)
 Cum l-am invins pe Felix (2614 afisari)
 Prostituata de Bombay (1719 afisari)
 Pana la capat (1449 afisari)
 UPDATE 20:50 - Numele noilor parlamentari, pe judete si colegii  (4871 afisari)
 Nu are buric, dar Karolina Kurkova compenseaza cu un posterior de nota zece! (VEZI FOTO) (3666 afisari)
 Marturie-soc a unei romance de 17 ani care vrea sa fie prostituata (2622 afisari)
 Tot mai multe OZN-uri dau tarcoale bazelor secrete din Berezovski si Ekaterinburg (2399 afisari)
 Statele Unite, Germania, Franta si Marea Britanie au ajuns la o solutie de compromis in problema aderarii Ucrainei si Georgiei la NATO (2164 afisari)
Valid HTML 4.01 Transitional  Valid CSS!  This website is ACAP-enabled   
ISSN 1583-8021, © 1998-2008 ziua "ziua srl", toate drepturile rezervate. Procesare 0.49858 sec.