Nr. 4622 de marti, 25 august 2009
 Cauta:
  Detalii »
Sport
Dubla pentru Dica * ITALIA, Serie A, etapa 1 * CRISTIAN CHIVU a asistat de pe banca de rezerve la egalul pe care Inter l-a scos in fata celor de la Bari, pe teren propriu. Romanul nu a jucat nici un minut in fata nou promovatei care a reusit surpriza primei etape in Serie A * Rezerva a fost si celalalt fundas roman din prima liga italiana, DORIN GOIAN. Palermo, noua sa echipa, a reusit sa castige partida cu Napoli, scor 2-1, prilejuindu-i antrenorului Walter Zenga un debut cu succes.
* GERMANIA, Bundesliga, etapa a 3-a * MAXIMILIAN NICU a fost titular in partida pe care echipa sa, Hertha Berlin, a pierdut-o in fata celor de la VFL Bochum, scor 1-0. Dupa o evolutie ceva mai slaba, romanul a fost inlocuit in minutul 61 cu Raffael.
* PORTUGALIA, Liga Sagres, etapa a 2-a * CRISTIAN SAPUNARU nu si-a gasit inca loc printre titularii lui FC Porto, el a vazand de pe banca de rezerve partida pe care coechipierii sai au castigat-o in fata celor de la Nacional Madeira cu 3-0. * UCRAINA, Premier League, etapa a 5-a * CIPRIAN TANASA a marcat doua goluri in meciul castigat de echipa sa, Metalurg Donetk, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 in fata formatiei Metalurg Zaporoje.
* GRECIA, Super League, etapa 1 * NICOLAE DICA si MARIUS MITU au inscris, primul de doua ori, pentru echipele lor, Iraklis Salonic, respectiv Panthrakikos - antrenata de ILIE DUMITRESCU. Dica a inscris primul gol cu un sut de la 22 de metri, direct sub bara, iar cel de-al doilea dintr-o lovitura libera de la aproximativ 30 de metri, in timp ce Mitu a reluat din apropiere o centrare venita de pe partea stanga.
* GERMANIA, 2. Bundesliga, etapa a 3-a * OVIDIU BURCA, EMIL JULA si SERGIU RADU au fost titulari la Energie Cottbus, primii doi integralisti, in timp ce ultimul a fost inlocuit in minutul 73, in partida pierduta in fata celor de la Greuther Furth, scor 3-1.
Cristian MUNTEANU
 Afisari: 246  |  Tiparire pagina  |  Tiparire articol (optimizat)  |  Trimitere pe e-mail