Cauta:
  Detalii »
Sport
Incepe circul la Dinamo
-- "Cainii" au pierdut cu 0-1 meciul jucat acasa cu nou promovata International Pitesti, dupa ce a jucat o repriza cu doi fundasi centrali eliminati, declansand furia sefilor. Borcea acuza dur arbitrajul luio Teo Craciunescu, dar si calitatile antrenorului Bonetti.
Inaintea meciului cu echipa lui Stefan Stoica, dinamovistii, incurajati de meciul bunicel facut in prima etapa la Craiova, isi puneau doar problema diferentei de scor a partidei de vineri seara. Pe teren lucrurile au stat cu totul altfel, asta si din cauza arbitrului Teodor Craciunescu. Acesta l-a eliminat pe fundasul central Grigore inca din minutul 13, apreciind un fault de joc drept o intrare brutala, apoi putin inainte de pauza, la trimis la cabine si pe Tamas, la o faza neclara, la care exista totusi posibilitatea, nedovedita cert de reluari, ca acesta sa-si fi lovit un adversar. In noua jucatori de camp, Dinamo a cedat in repriza a doua, iar in Stefan cel Mare a reinceput circul. "Probabil nu stie ce inseamna Dinamo! Si-n 10 oameni, si-n 9, si-n 8, ma duc peste adversar sa incerc sa-i dau gol si sa-l bat. O sa ma intorc pe front ca sa-i explic antrenorului ce inseamna Dinamo", a tunat Cristi Borcea, directorul executiv al "cainilor". Acesta a trecut apoi la atacarea arbitrajului, apreciind ca este vorba despre o conspiratie impotriva lui Dinamo, mai ales dupa ce si in prima etapa ros-albii au fost victimele unei decizii incorecte la Craiova. "Domnul Huzu nu poate sa conduca CCA. Ii este frica, ii tremura chilotii sau taie in carne vie? Eu, daca eram in tara, la al doilea cartonas scoteam echipa de pe teren! Daca erau suporterii in tribuna (n.r. Dinamo a jucat cu portile inchise), ganditi-va ce se intampla la acest meci. Cand se vede ce s-a intamplat la Craiova si astazi, noi ce putem sa mai facem? N-are rost sa mai discutam. A zis Huzu fata de 30 de oameni ca vine la meciul acesta, dar d-aia n-a venit, ca stie ce arbitru a trimis la meci. Toata lumea este impotriva lui Dinamo. A fost o executie in direct! Domnul Craciunescu va iesi din arbitraj. Nu stiu cum a fost delegat pentru ca nu a dat nici testele, a fost arbitraj cu tenta. Nici un cartonas rosu n-a fost acordat corect. Am pierdut patru puncte in doua etape din cauza arbitrilor!", a acuzat Borcea. (B.G.)
 Afisari: 447  |  Tiparire pagina  |  Tiparire articol (optimizat)  |  Trimitere pe e-mail