Ziua Logo
  Nr. 3640 de sambata, 3 iunie 2006 
 Cauta:  
  Detalii »
Sport
DIVIZIA A - ETAPA A 29-A
Programul meciurilor
Vineri
GLORIA BISTRITA - CFR ECOMAX CLUJ 1-2 (0-2)
Pacurar 70 / Ad. Anca 9p, Surdu 14
* meciul FCM BACAU - FC VASLUI urma sa se dispute aseara, dupa inchiderea acestei editii
Sambata
FC FARUL CONSTANTA - OTELUL GALATI (ora 17 - TVR 2)
Arbitri: M. Martis - I. Radu, B. Velicu (M. Avram)
Observatori: Val. Alexandru, C. Gheorghe
PANDURII TG. JIU - "POLI" TIMISOARA (ora 18 - Telesport)
Arbitri: L. Dan - D. Mudura, H. Bochis (E. Rosu)
Observatori: Fl. Halagian, G. Ionescu
DINAMO BUCURESTI - FC NATIONAL (ora 18 - National TV)
Arbitri: M. Salomir - D. Iliescu, I. Onicas (S. Bogdan)
Observatori: I. Turculeanu, D. Petrescu
* se joaca la Ploiesti, pe Stadionul "Astra"
POLITEHNICA IASI - FC ARGES PITESTI (ora 18)
Arbitri: M. Draganescu - M. Nagy, S. Gheorghe (D. Monea)
Observatori: M. Stoenescu, V. Avram
STEAUA BUCURESTI - JIUL PETROSANI (ora 20,30 - Antena 1)
Arbitri: T. Lajos - Fl. Buzarnescu, Fl. Damaschin (A. Ionita)
Observatori: Fl. Gatejan, M. Lica
* se joaca fara spectatori
Duminica
RAPID - SPORTUL STUDENTESC (ora 20,30 - TVR 1)
Arbitri: Al. Tudor - N. Marodin, Ad. Vidan (Al. Deaconu)
Observatori: Gh. Nedelescu, Gh. Constantin
CLASAMENT
1. Steaua 28 17 7 4 44-16 58 (+16)
2. Rapid 28 16 8 4 44-20 56 (+14)
3. Sportul Stud. 28 16 5 7 52-31 53 (+11)
4. Dinamo 28 16 4 8 54-31 52 (+10)
5. CFR Cluj 29 13 8 8 33-27 47 (+ 5)
6. FC Farul 28 14 3 11 39-34 45 (+ 3)
7. FC National 28 13 6 9 30-34 45 (+ 3)
8. "Poli" Timisoara 28 10 9 9 32-28 39 (- 3)
9. Gloria Bistrita 29 11 6 12 26-32 39 (- 6)
10. Otelul Galati 28 9 8 11 33-36 35 (- 7)
11. Politehnica Iasi 28 10 5 13 24-28 35 (- 7)
12. FC Arges 28 8 7 13 25-34 31 (- 11)
13. Jiul Petrosani 28 6 9 13 25-38 27 (- 15)
14. SC Vaslui 28 5 11 12 21-33 26 (- 16)
15. Pandurii Tg. Jiu 28 5 6 17 18-41 21 (- 21)
16. FCM Bacau 28 3 4 21 16-53 13 (- 29)
Etapa viitoare (a 30-a, ultima)
Miercuri, 7 iunie: CFR Ecomax Cluj - FC Farul Constanta, Sportul Studentesc Bucuresti - Gloria Bistrita (inregistrat de la ora 20 - Telesport), Jiul Petrosani - Rapid Bucuresti (Antena 1), FC Vaslui - Steaua Bucuresti (TVR 1), FC Arges Pitesti - FCM Bacau, FC National Bucuresti - Politehnica Iasi (inregistrat de la ora 20 - National TV), "Poli" Timisoara - Dinamo Bucuresti (National TV), Otelul Galati - Pandurii Tg. Jiu.
* toate meciurile se joaca de la ora 17
A r h i v a
  Examen sarbesc pentru Euro 2006    1 comentariu
  La Nationala se fumeaza in fata lui Piturca    3 comentarii
  Debut cu stangul spre Euro 2006    
  La doi pasi de CEN    
  Boc: "Iacov vrea sa strice campionatul!"    2 comentarii
  Iacov: "Nu ne prezentam la meciul cu Dinamo!"    
  Derby de cartier    
  Olaroiu: "Suntem gata de lupta!"    
  Sunda: "Mi-e frica sa-l bag pe Drida!"    
  Oli plange dupa Ogararu    
 Top afisari / comentarii 
 Un sfert de milion de romani amenintati cu inchisoarea (1727 afisari)
 Lawrence al Arabiei (689 afisari)
 Basarabia ramane la periferia Uniunii Europene (597 afisari)
 Transilvania, Trianonul si antisemitii (572 afisari)
 Militianul de la SIF (442 afisari)
Valid HTML 4.01 Transitional  Valid CSS!  This website is ACAP-enabled   
ISSN 1583-8021, © 1998-2006 ziua "ziua srl", toate drepturile rezervate. Procesare 0.17624 sec.