Ziua Logo
  Nr. 4637 de vineri, 11 septembrie 2009 
 Cauta:  
  Detalii »
Sport
PRELIMINARII CM 2010 - rezultate si marcatori * GRUPA 1
MALTA - SUEDIA 0-1 (0-0)
Azzopardi 81a
ALBANIA - DANEMARCA
1-1 (0-1)
Bogdani 51 / Bendtner 40
UNGARIA - PORTUGALIA
0-1 (0-1)
Pepe 10
Clasament
1. Danemarca 8 5 3 0 15- 4 18
2. Suedia 8 4 3 1 9- 3 15
3. Portugalia 8 3 4 1 10-5 13
4. Ungaria 8 4 1 3 9- 5 13
5. Albania 9 1 4 4 5- 9 7
6. Malta 9 0 1 8 0-22 1
Ultimele meciuri: Danemarca - Suedia, Portugalia - Ungaria (10 octombrie), Portugalia - Malta, Suedia - Albania, Danemarca - Ungaria (14 octombrie).
* GRUPA 2
ISRAEL - LUXEMBURG
7-0 (4-0)
Barda 9, 21, 44, Barochian 15, Gloan 58, Sahar 63, 84
MOLDOVA - GRECIA
1-1 (0-1)
Andronic 90 / Gekas 33
LETONIA - ELVETIA 2-2 (0-1)
Cauna 61, Astafiev 75 / Frei 43, Derdiyok 80
Clasament
1. Elvetia 8 5 2 1 15- 8 17
2. Grecia 8 4 2 2 13- 7 14
3. Letonia 8 4 2 2 13- 8 14
4. Israel 8 3 3 2 17- 9 12
5. Luxemburg 8 1 2 5 3-20 5
6. Moldova 8 0 3 5 3-12 3
Ultimele meciuri: Israel - Moldova, Grecia - Letonia, Luxemburg - Elvetia (10 octombrie), Grecia - Luxemburg, Letonia - Moldova, Elvetia - Israel (14 octombrie). * GRUPA 3
CEHIA - SAN MARINO 7-0 (3-0)
Baros 28, 44, 45p, 66, Sverkos 47, 90, Necid 86
IRLANDA N. - SLOVACIA
0-2 (0-1)
Sestak 15, Holosko 67
SLOVENIA - POLONIA 3-0 (2-0)
Dedic 12, Novakovic 45, Birsa 62
Clasament
1. Slovacia 8 6 1 1 21- 8 19
2. Slovenia 8 4 2 2 13- 4 14
3. Irlanda N. 9 4 2 3 13- 9 14
4. Cehia 8 3 3 2 15- 6 12
5. Polonia 8 3 2 3 19-11 11
6. San Marino 9 0 0 9 1-44 0
Ultimele meciuri: Cehia - Polonia, Slovacia - Slovenia (10 octombrie), San Marino - Slovenia, Cehia - Irlanda de Nord, Polonia - Slovacia (14 octombrie)
* GRUPA 4
LIECHTENSTEIN - FINLANDA
1-1 (0-0)
Polverino 75 / Litmanen 74p
TARA GALILOR - RUSIA
1-3 (0-1)
Collins 54 / Semsov 36, Ignasevici 71, Pavliucenko
GERMANIA - AZERBAIDJAN
4-0 (1-0)
Ballack 14p, Klose 55. 65, Podolski 70
Clasament
1. Germania 8 7 1 0 24- 4 22
2. Rusia 8 7 0 1 18- 4 21
3. Finlanda 8 4 2 2 11-12 14
4. Tara Galilor 8 3 0 5 6-10 9
5. Liechtenstein 8 0 2 6 2-19 2
6. Azerbaidjan 8 0 1 7 1-13 1
Ultimele meciuri: Liechtenstein - Azerbaidjan, Rusia - Germania, Finlanda - Tara Galilor (10 octombrie), Germania - Finlanda, Liechtenstein - Tara Galilor, Azerbaidjan - Rusia (14 octombrie). * GRUPA 5
ARMENIA - BELGIA 2-1 (1-0)
Goharian 23, Hovsepian / De Camargo 90)
BOSNIA-H. - TURCIA 1-1 (1-1)
Salihovic 25 / Emre 4
SPANIA - ESTONIA 3-0 (1-0)
Fabregas 33, Cazorla 82, Mata 90+3
Clasament
1. Spania 8 8 0 0 21- 2 24
2. Bosnia-H. 8 5 1 2 21- 8 16
3. Turcia 8 3 3 2 11- 8 12
4. Belgia 8 2 1 5 11-18 7
5. Estonia 8 1 2 5 7-22 5
6. Armenia 8 1 1 6 5-18 4
Ultimele meciuri: Estonia - Bosnia-H., Armenia - Spania, Belgia - Turcia (10 octombrie), Bosnia-H. - Spania, Estonia - Belgia, Turcia - Armenia (14 octombrie).
* GRUPA 6
BELARUS - UCRAINA 0-0
ANDORRA - KAZAHSTAN
1-3 (0-3)
Sonejee 69 / Hijinicenko 15, 34, Baltiev 28
ANGLIA - CROATIA
5-1 (2-0)
Lampard 7p, 59, Gerrard 17, 67, Rooney 78 / Eduardo 72
Clasament
1. Anglia 8 8 0 0 31- 5 24
2. Croatia 9 5 2 2 17-12 17
3. Ucraina 8 4 3 1 14- 6 15
4. Belarus 8 3 1 4 15-11 10
5. Kazahstan 8 2 0 6 10-23 6
6. Andorra 9 0 0 9 3-33 0
Ultimele meciuri: Belarus - Kazahstan, Ucraina - Anglia (10 octombrie), Kazahstan - Croatia, Andorra - Ucraina, Anglia - Belarus (14 octombrie). * GRUPA 8
MUNTENEGRU - CIPRU
1-1 (1-1)
Vucinic 59 / Okkas 65)
ITALIA - BULGARIA
2-0 (2-0)
Grosso 11,
Iaquinta 40
Clasament
1. Italia 8 6 2 0 13- 3 20
2. Irlanda 8 4 4 0 10- 6 16
3. Bulgaria 8 2 5 1 10- 7 11
4. Cipru 8 1 3 4 8-12 6
5. Muntenegru 8 0 5 3 7-13 5
6. Georgia 8 0 3 5 4-11 3
Ultimele meciuri: Muntenegru - Georgia, Cipru - Bulgaria, Irlanda - Italia (10 octombrie), Irlanda - Muntenegru, Bulgaria - Georgia, Italia - Cipru (14 octombrie).
* GRUPA 9
NORVEGIA - MACEDONIA
2-1 (2-0)
Helstad 2, Riise 25 / Grncarov 79
SCOTIA - OLANDA
0-1 (0-0)
Elia 82
Clasament
1. Olanda 8 8 0 0 17- 2 24
3. Norvegia 8 2 4 2 9- 7 10
2. Scotia 8 3 1 4 6-11 10
4. Macedonia 8 2 1 5 5-11 7
5. Islanda 8 1 2 5 7-13 5
* meciurile s-au disputat miercuri seara
** primele clasate se califica direct la CM 2010; cele mai bine opt clasate pe locurile secunde (se scad rezultatele cu ultima clasata, cu exceptia grupei 9)
vor diputa meciuri de baraj
(14 noiembrie - turul,
18 noiembrie - returul)
A r h i v a
  Loja circarilor    
  LIGA I - ETAPA A 6-A    
  Conceicao: "Batem Pandurii!"    
  Stiri pe scurt    
  Razvane, gata cu joaca!    2 comentarii
  GRUPA 7    
  Serbia aproape de CM    
  Chivu despre viitor    
  Sandu anti-Bucuresti    
  Antic ne ameninta    
  Domenech optimist    
 Top afisari / comentarii 
 Ambuscada (4351 afisari)
 Radioactivitatea fratilor de arme (2625 afisari)
 Presedintele SUA nu are timp de Basescu (1834 afisari)
 Full contact Basescu-CSM (1718 afisari)
 Prim-adjunctul lui Kovesi gropar al dosarelor Revolutiei (1399 afisari)
 Dezastrul "Autostrada Transilvania", prezentat de Discovery drept "cel mai mare proiect rutier" din Europa (VIDEO) (2550 afisari)
 Teorii controversate despre atacurile de la 11 septembrie: Turnurile Gemene au fost distruse de explozii, Pentagonul - atacat cu o racheta, iar angajatii evrei nu s-au prezentat la munca (2508 afisari)
 Imagini in exclusivitate din casa lui Ion Dolanescu: Fiul cel mic sustine ca a vrut sa se sinucida din cauza fratelui sau - VIDEO (2158 afisari)
 Scandal sexual, la o scoala din Baia Mare: Directorul, acuzat ca le-ar fi predat unor eleve, dupa ore, lectii de sex (VIDEO) (2019 afisari)
 Patrick Swayze, trimis sa moara acasa (1938 afisari)
Valid HTML 4.01 Transitional  Valid CSS!  This website is ACAP-enabled   
ISSN 1583-8021, © 1998-2009 ziua "ziua srl", toate drepturile rezervate. Procesare 0.01161 sec.