Ziua Logo
  Nr. 4406 de joi, 4 decembrie 2008 
 Cauta:  
  Detalii »
Alegeri
Lista alesilor
Alexandra Mihale - Ziua foto
ALBA
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Calin Potor PD-L
Colegiul 2:
Clement Negrut PD-L
Colegiul 3:
Teodor Atanasiu PNL
Colegiul 4:
Radu Eugeniu Coclici PSD
Colegiul 5:
Corneliu Olar PD-L
Senat
Colegiul 1:
Alexandru Peres PD-L
Colegiul 2:
Nicolae Dobra PD-L
ARAD
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Lucian Rivis Tipei PD-L
Colegiul 2:
Claudia Boghicevici PD-L
Colegiul 3:
Adrian Nitu PD-L
Colegiul 4:
Mihaita Calimente PNL
Colegiul 5:
Florin Ciprian Luca PSD-PC
Colegiul 6:
Marius Sorin Gondor PD-L
Colegiul 7:
Iustin Cionca-Arghir PD-L
Senat
Colegiul 1:
Ovidiu Marian PD-L
Colegiul 2:
Avram Craciun PSD-PC
Colegiul 3:
Constantin Traian Igas PD-L
ARGES
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Gheorghe Sorin Buta PD-L
Colegiul 2:
Gheorghe Mircea Draghici PSD-PC
Colegiul 3:
Ion Burnei PSD-PC
Colegiul 4:
Andi Sorin Pandele PD-L
Colegiul 5:
Filip Georgescu PSD-PC
Colegiul 6:
Costin Radu Vasilica PSD-PC
Colegiul 7:
Bogdan Niculescu-Duvaz PSD-PC
Colegiul 8:
Dominic Andrei Gerea PNL
Colegiul 9:
Cristian Boureanu PD-L
Senat
Colegiul 1:
Mircea Diaconu PNL
Colegiul 2:
Constantin Serban Valeca PSD-PC
Colegiul 3:
Constantin Tamaga PSD-PC
Colegiul 4:
Mircea Cinteza PD-L
BACAU
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Tudor Chiuariu PNL
Colegiul 2:
Adrian Popescu PD-L
Colegiul 3:
Ionel Palar PNL
Colegiul 4:
Gheorghe Antochi PSD-PC
Colegiul 5:
Mihai Banu PNL
Colegiul 6:
Valerian Vreme PD-L
Colegiul 7:
Vasile Gherasim PD-L
Colegiul 8:
Iulian Iancu PSD-PC
Colegiul 9:
Viorel Hrebenciuc PSD-PC
Colegiul 10:
Gabriel Petru Vlase PSD-PC
Senat
Colegiul 1:
Gabriel Berca PNL
Colegiul 2:
Vasile Nistor PD-L
Colegiul 3:
Catalin Radu Mardare PSD-PC
Colegiul 4:
Elena Mitrea PSD-PC
BIHOR
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Akos Derzsi UDMR
Colegiul 2:
Peter Lakatos UDMR
Colegiul 3:
Ana Lucia Varga PNL
Colegiul 4:
Nicolae Jolta PNL
Colegiul 5:
Stefan Seremi PD-L
Colegiul 6:
Sorin Ioan Roman PSD-PC
Colegiul 7:
Sonia Maria Draghici PSD-PC
Colegiul 8:
Maria Csilla Peto UDMR
Colegiul 9:
Octavian Bot PD-L
Senat
Colegiul 1:
Zoltan Attila Cseke UDMR
Colegiul 2:
Cornel Popa PNL
Colegiul 3:
Petru Filip PD-L
Colegiul 4:
Ioan Mang PSD-PC
Lucian Curelariu - Ziua foto
BISTRITA NASAUD
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Nelu Ioan Botis PD-L
Colegiul 2:
Radu Emil Moldovan PSD-PC
Colegiul 3:
Ioan Oltean PD-L
Colegiul 4:
Ioan Tintean PNL
Senat
Colegiul 1:
Ioan Zbarciu PD-L
Colegiul 2:
Nicolae Danut Prunea PSD-PC
BOTOSANI
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Neculai Rebenciuc PNL
Colegiul 2:
Andrei Dolineaschi PSD-PC
Colegiul 3:
Florin Turcanu PNL
Colegiul 4:
Stelica Strugaru Iacob PD-L
Colegiul 5:
Costica Macaleti PSD-PC
Colegiul 6:
Catalin Ovidiu Obuf Buhaianu PD-L
Senat
Colegiul 1:
Marcu Gheorghe PSD-PC
Colegiul 2:
Liviu Campanu PNL
Colegiul 3:
Dan Augustin Humelnicu PD-L
BRASOV
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Gheorghe Gabor PNL
Colegiul 2:
Constantin Nita PSD-PC
Colegiul 3:
Aurel Mihai Dontu PNL
Colegiul 4:
Gabriel Tita Nicolescu PSD-PC
Colegiul 5:
Gabriel Andronache PD-L
Colegiul 6:
Lilli Anna Farkas UDMR
Colegiul 7:
Florin Postolachi PD-L
Colegiul 8:
Gheorghe Ialomiteanu PD-L
Senat
Colegiul 1:
Iulian Marian Rasaliu PD-L
Colegiul 2:
Titus Corlatean PSD-PC
Colegiul 3:
Ioan Ghise PNL
Colegiul 4:
Florian Dumitru Staicu PD-L
BRAILA
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Diana Adriana Tusa PNL
Colegiul 2:
Eugen Badalan PD-L
Colegiul 3:
Viorel Balcan PSD-PC
Colegiul 4:
Mihai Tudose PSD-PC
Colegiul 5:
Cristian Rizea PSD-PC
Senat
Colegiul 1:
Ion Rotaru PSD-PC
Colegiul 2:
Sever Constantin Cibu PNL
BUZAU
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
George Scutaru PNL
Colegiul 2:
Adrian Mocanu PSD-PC
Colegiul 3:
Titi Holban PNL
Colegiul 4:
Alecu Valeriu PD-L
Colegiul 5:
Marian Ghiveciu PSD-PC
Colegiul 6:
Carmen Moldovan PSD-PC
Colegiul 7:
Cezar Preda PD-L
Senat
Colegiul 1:
Viorel Constantinescu PD-L
Colegiul 2:
Marian Cristinel Bagiu PNL
Colegiul 3:
Ion Vasile PSD-PC
CARAS-SEVERIN
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Ioan Narcis Chisalita PSD-PC
Colegiul 2:
Gheorghe Hogea PD-L
Colegiul 3:
Ion Tabugan PNL
Colegiul 4:
Valentin Rusu PD-L
Colegiul 5:
Ion Mocioalca PSD-PC
Senat
Colegiul 1:
Gheorghe-Pavel Balan PSD-PC
Colegiul 2:
Iosif Secasan PD-L
CALARASI
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Eugen Nicolaescu PNL
Colegiul 2:
Ioan Damian PSD-PC
Colegiul 3:
Dan Motreanu PNL
Colegiul 4:
Stelian Fuia PD-L
Colegiul 5:
Dumitru Boabes PSD-PC
Senat
Colegiul 1:
Vasile Nedelcu PNL
Colegiul 2:
Constantin Dumitru PD-L
CLUJ
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Mircea Giurgiu PD-L
Colegiul 2:
Daniel Buda PD-L
Colegiul 3:
Petru Calian PD-L
Colegiul 4:
Adrian Gurzau PD-L
Colegiul 5:
Horea Uioreanu PNL
Colegiul 6:
Cornel Itu PSD-PC
Colegiul 7:
Vasile Soporan PSD-PC
Colegiul 8:
Virgil Pop PNL
Colegiul 9:
Palfi Mozes Zoltan UDMR
Colegiul 10:
Mate Andras Levente UDMR
Senat
Colegiul 1:
Mihail Hardau PD-L
Colegiul 2:
Serban Radulescu PD-L
Colegiul 3:
Marius Nicoara PNL
Colegiul 4:
Alexandru Cordos PSD-PC
CONSTANTA
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Gheorghe Dragomir PNL
Colegiul 2:
Mihai Lupu PNL
Colegiul 3:
Ileana-Cristina Dumitrache PSD-PC
Colegiul 4:
Constantin Chirila PD-L
Colegiul 5:
Iorgus Zanfir PD-L
Colegiul 6:
Eduard-Stelian Martin PSD-PC
Colegiul 7:
Radu-Matei Bratianu PSD-PC
Colegiul 8:
Manuela Mitrea PSD-PC
Colegiul 9:
Antonella Marinescu PSD-PC
Colegiul 10:
Maria Stavrositu PD-L
Senat
Colegiul 1:
Puiu Hasotti PNL
Colegiul 2:
Nicolae Moga PSD-PC
Colegiul 3:
Alexandru Mazare PSD-PC
Colegiul 4:
Mircea Marius Banias PD-L
COVASNA
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Edler Andras Gyorgy UDMR
Colegiul 2:
Marton Arpad UDMR
Colegiul 3:
Olosz Gergely UDMR
Colegiul 4:
Horia Grama PSD-PC
Senat
Colegiul 1:
Almos Albert UDMR
Colegiul 2:
Bokor Tiberiu UDMR
DAMBOVITA
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Gabriel Plaiasu PNL
Colegiul 2:
Gheorghe Ana PSD-PC
Colegiul 3:
Ion Stan PSD-PC
Colegiul 4:
Gheorghe Albu PD-L
Colegiul 5:
George Dumitru PD-L
Colegiul 6:
Ion Dumitru PSD-PC
Colegiul 7:
Bogdan Cantaragiu PD-L
Colegiul 8:
Iulian Vladu PD-L
Senat
Colegiul 1:
Adrian Tutuianu PSD-PC
Colegiul 2:
Mircea Andrei PD-L
Colegiul 3:
Valentin Calcan PD-L
DOLJ
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Mihai Surpateanu PD-L
Colegiul 2:
Constantin Dascalu PD-L
Colegiul 3:
Marian Stroe PNL
Colegiul 4:
Floretin Gust Balosin PSD-PC
Colegiul 5:
Petre Petrescu PSD-PC
Colegiul 6:
Claudiu Manda PSD-PC
Colegiul 7:
Mihai Voicu PNL
Colegiul 8:
Gelu Visan PD-L
Colegiul 9:
Valeriu Zgonea PSD-PC
Colegiul 10:
Ion Calin PSD-PC
Senat
Colegiul 1:
Radu Berceanu PD-L
Colegiul 2:
Tudor Udristoiu PD-L
Colegiul 3:
Olguta Lia Vasilescu PSD-PC
Colegiul 4:
Mario Oprea PNL
Colegiul 5:
Mircea Geoana PSD-PC
GALATI
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Victor Paul Dobre PNL
Colegiul 2:
Mircea Toader PD-L
Colegiul 3:
Carmen Axenie PD-L
Colegiul 4:
Viorel Stefan PSD-PC
Colegiul 5:
Dan Nica PSD-PC
Colegiul 6:
Florin Costin Paslaru PSD-PC
Colegiul 7:
Lucretia Rosca PSD-PC
Colegiul 8:
Bigdan Ciuca PSD-PC
Colegiul 9:
Mihail Boldea PD-L
Senat
Colegiul 1:
Laurentiu Chirvasuta PSD-PC
Colegiul 2:
Gheorghe Saghian PSD-PC
Colegiul 3:
Paul Ichim PNL
Colegiul 4:
Marius Necula PD-L
GIURGIU
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Madalin Voicu PSD-PC
Colegiul 2:
Victor Boiangiu PD-L
Colegiul 3:
Dan Pasat PNL
Colegiul 4:
Daniel Chitoiu PNL
Senat
Colegiul 1:
Cezar Magureanu PNL
Colegiul 2:
Vasile Mustatea PNL
GORJ
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Dan Ilie Morega - PNL
Colegiul 2:
Mugurel Surupaceanu - PSD-PC
Colegiul 3:
Cosmin Popescu - PD-L
Colegiul 4:
Constantin Militaru - PD-L
Colegiul 5:
Vasile Popeanga - PSD-PC
Colegiul 6:
Victor Ponta - PSD-PC
Senat
Colegiul 1:
Ion Ruset - PD-L
Colegiul 2:
Toni Grebla - PSD-PC
HARGHITA
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Korodi Attila - UDMR
Colegiul 2:
Kelemen Hunor - UDMR
Colegiul 3:
Antal Istvan - UDMR
Colegiul 4:
Pal Arpad - UDMR
Colegiul 5:
Mircea Dusa - PSD-PC
Senat
Colegiul 1:
Gyerko Laszlo - UDMR
Colegiul 2:
Verestoy Attila - UDMR
HUNEDOARA
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Laurentiu Nistor - PSD-PC
Colegiul 2:
Iosif-Veniamin Blaga - PD-L
Colegiul 3:
Ioan Timis - PNL
Colegiul 4:
Cornel Resmerita - PSD-PC
Colegiul 5:
Monica Iacob-Ridzi - PD-L
Colegiul 6:
Radu Tampau - PNL
Colegiul 7: Viorel Arion - PD-L
Senat
Colegiul 1:
Cosmin Nicula - PSD-PC
Colegiul 2:
Dorin Paran - PD-L
Colegiul 3:
Dan Radu Rusanu - PNL
IALOMITA
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Cristina Pocora - PNL
Colegiul 2:
Marian Neacsu - PSP-PC
Colegiul 3:
Dan Mircea Popescu - PSD-PC
Colegiul 4:
Tinel Gheorghe - PD-L
Senat
Colegiul 1:
Tudor Panturu - PD-L
Colegiul 2:
Mihaita Gaina - PSD-PC
IASI
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Luminita Iordache - PSD-PC
Colegiul 2:
Relu Fenechiu - PNL
Colegiul 3:
Petru Movila - PD-L
Colegiul 4:
Vasile Mocanu - PSD-PC
Colegiul 5:
Neculai Ratoi - PSD-PC
Colegiul 6:
Anghel Stanciu - PSD-PC
Colegiul 7:
Cristian Adomnitei - PNL
Colegiul 8:
Tudor Ciuhodaru - PSD-PC
Colegiul 9:
Daniel Oajdea - PD-L
Colegiul 10:
Teodor Spanu - PD-L
Colegiul 11:
Cristina Dobre - PNL
Colegiul 12:
Nicusor Paduraru - PD-L
Senat
Colegiul 1:
Varujan Vosganian - PNL
Colegiul 2:
Sorin Constantin Lazar - PSD-PC
Colegiul 3:
Florin Constantinescu - PSD-PC
Colegiul 4:
Mihaela Popa - PD-L
Colegiul 5:
Dumitru Oprea - PD-L
ILFOV
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Gabriel Oprea - PSD-PC
Colegiul 2:
Mircea Marin - PD-L
Colegiul 3:
Mihaela Sandru - PD-L
Colegiul 4:
Calin Popescu Tariceanu - PNL
Senat
Colegiul 1:
Anghel Iordanescu - PSD-PC
Colegiul 2:
Iulian Urban - PD-L
MARAMURES
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Gheorghe Zoicas - PSD-PC
Colegiul 2:
Catalin Chereches - PSD-PC
Colegiul 3:
Nicolae Bud - PD-L
Colegiul 4:
Doru Lese - PD-L
Colegiul 5:
Pavel Horj - PNL
Colegiul 6:
Beres Istvan - UDMR
Colegiul 7:
Vasile Berci - PNL
Senat
Colegiul 1:
Liviu Titus Pasca - PNL
Colegiul 2:
Sorin Bota - PSD-PC
Colegiul 3:
Gheorghe Mihai Barlea - PD-L
MEHEDINTI
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Cornel Ghita - PD-L
Colegiul 2:
Doinita Chircu - PD-L
Colegiul 3:
Viorel Palasca - PNL
Colegiul 4:
Eugen Nicolicea - PSD-PC
Senat
Colegiul 1:
Mihai Stanisoara - PD-L
Colegiul 2:
Petre Daea - PSD-PC
MURES
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Borbely Laszlo - UDMR
Colegiul 2:
Doru Opriscan - PD-L
Colegiul 3:
Kelemen Attila - UDMR
Colegiul 4:
Victor Socaciu - PSD-PC
Colegiul 5:
Kerekes Karoly - UDMR
Colegiul 6:
Toader Stroian - PD-L
Colegiul 7:
Ciprian Dobre - PNL
Colegiul 8:
Vasile Gheorghe Gliga - PSD-PC
Senat
Colegiul 1:
Gyorgy Frunda - UDMR
Colegiul 2:
Marko Bela - UDMR
Colegiul 3:
Petru Basa - PD-L
Colegiul 4:
Corneliu Grosu - PSD-PC
NEAMT
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Stelian Ghita-Eftemie - PD-L
Colegiul 2:
Mihaela Stoica - PD-L
Colegiul 3:
Culita Tarata - PSD-PC
Colegiul 4:
Marius Neculai - PD-L
Colegiul 5:
Ioan Munteanu - PSD-PC
Colegiul 6:
Victor Surdu - PSD-PC
Colegiul 7:
Marius Rogin - PD-L
Colegiul 8:
Emil Bostan - PNL
Senat
Colegiul 1:
Toader Mocanu - PD-L
Colegiul 2:
Ioan Chelaru - PSD-PC
Colegiul 3:
Ovidius Marcutianu - PNL
OLT
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Daniel Barbulescu - PD-L
Colegiul 2:
Nicolae Stan - PD-L
Colegiul 3:
Marin Bobes - PSD-PC
Colegiul 4:
Valeriu Steriu - PSD-PC
Colegiul 5:
Florin Iordache - PSD-PC
Colegiul 6:
Gigel Stirbu - PNL
Colegiul 7:
Doru Frunzulica - PSD-PC
Senat
Colegiul 1:
Mihai Nita - PD-L
Colegiul 2:
Ion Toma - PSD-PC
Colegiul 3:
Dan Sova Coman - PSD-PC
PRAHOVA
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Cristian Burlacu - PNL
Colegiul 2:
Florin Anghel - PD-L
Colegiul 3:
Gratiela Gavrilescu - PNL
Colegiul 4:
Marian Saniuta - PSD-PC
Colegiul 5:
Mihai Apostoloche - PSD-PC
Colegiul 6:
Razvan Turea - PSD-PC
Colegiul 7:
Adriana Saftoiu - PNL
Colegiul 8:
Adrian Nastase - PSD-PC
Colegiul 9:
George Ionescu - PD-L
Colegiul 10:
Sever Voinescu-Cotoi - PD-L
Colegiul 11:
Roberta Anastase - PD-L
Colegiul 12:
Andrei Sava - PD-L
Senat
Colegiul 1:
Georgica Severin - PD-L
Colegiul 2:
Iulian Badescu - PD-L
Colegiul 3:
Teodor Melescanu - PNL
Colegiul 4:
Sorin Chivu - PSD-PC
Colegiul 5:
Daniel Savu - PSD-PC
SATU MARE
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Gheorghe Ciocan - PSD-PC
Colegiul 2:
Ioan Holdis - PD-L
Colegiul 3:
Viorel Buda - PNL
Colegiul 4:
Varga Attila - UDMR
Colegiul 5:
Erdei Doloczki Istvan - UDMR
Senat
Colegiul 1:
Valer Marian - PSD-PC
Colegiul 2:
Gunthner Tibor - UDMR
SALAJ
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Lucian Bode - PD-L
Colegiul 2:
Seres Denes - UDMR
Colegiul 3:
Iuliu Nosa - PSD-PC
Colegiul 4:
Mirel Talos - PNL
Senat
Colegiul 1:
Fekete-Szabo Andras - UDMR
Colegiul 2:
Gheorghe Pop - PSD-PC
SIBIU
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Cornel Stirbet - PD-L
Colegiul 2:
Raluca Turcan - PD-L
Colegiul 3:
Gheorghe Roman - PD-L
Colegiul 4:
Ioan Cindrea - PSD-PC
Colegiul 5:
Silvestru Lup - PSD-PC
Colegiul 6:
Mircea Cazan - PNL
Senat
Colegiul 1:
Ion Ariton - PD-L
Colegiul 2:
Viorel Arcas - PSD-PC
Colegiul 3:
Minerva Boitan - PNL
SUCEAVA
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Sanda Ardeleanu - PD-L
Colegiul 2:
Ioan Balan - PD-L
Colegiul 3:
Eugen Uricec - PD-L
Colegiul 4:
Catalin Nechifor - PSD-PC
Colegiul 5:
Ioan Stan - PSD-PC
Colegiul 6:
Mircea Irimescu - PNL
Colegiul 7:
Gheorghe Coroama - PNL
Colegiul 8:
Eugen Bejinariu - PSD-PC
Colegiul 9:
Dumitru Pardau - PD-L
Colegiul 10:
Gabriel Gospodaru - PD-L
Senat
Colegiul 1:
Sorin Fodoreanu - PD-L
Colegiul 2:
Orest Onofrei - PD-L
Colegiul 3:
Gavril Marza - PSD-PC
Colegiul 4:
Tiberiu Prodan - PNL
TELEORMAN
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Robert Negoita - PSD-PC
Colegiul 2:
Nicolae Banicioiu - PSD-PC
Colegiul 3:
Adrian Badulescu - PD-L
Colegiul 4:
Adrian Florescu PD-L
Colegiul 5:
George Dumitrica - PNL
Colegiul 6:
Marin Almajanu - PNL
Senat
Colegiul 1:
Serban Mihailescu - PSD-PC
Colegiul 2:
Romeo Nicoara - PNL
Colegiul 3:
Alexandru Mocanu - PD-L
TIMIS
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Cristian Horia PNL
Colegiul 2:
Iosif Stefan Dragulescu PD-L
Colegiul 3:
Marius Cristinel Dugulescu PD-L
Colegiul 4:
Eugenia Maria Barna PSD-PC
Colegiul 5:
Alin Popoviciu PD-L
Colegiul 6:
Valeriu Tabara PD-L
Colegiul 7:
C-tin Sorin Stragea PSD-PC
Colegiul 8:
Claudiu Taga PNL
Colegiul 9:
Dorel Covaci PSD-PC
Colegiul 10:
Gheorghe Ciobanu PD-L
Senat
Colegiul 1:
Gheorghe David PD-L
Colegiul 2:
Nicolae Robu PNL
Colegiul 3:
Dorel Borza PD-L
Colegiul 4:
Ilie Sarbu PSD-PC
TULCEA
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Marian Avram PD-L
Colegiul 2:
Mihai Stroe PD-L
Colegiul 3:
Marius Octavian Popa PNL
Colegiul 4:
Horia Teodorescu PSD-PC
Senat
Colegiul 1:
Ion Bara PD-L
Colegiul 2:
Trifon Belacurencu PSD-PC
VASLUI
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Victor Cristea PSD-PC
Colegiul 2:
Dan Bordeianu PNL
Colegiul 3:
Dragos Iftime PD-L
Colegiul 4:
Adrian Solomon PSD-PC
Colegiul 5:
Viorel Carare PD-L
Colegiul 6:
Mihai Dan Marian PNL
Colegiul 7:
Marian Sarbu PSD-PC
Senat
Colegiul 1:
Doina Silistru PSD-PC
Colegiul 2:
Vasile Pintilie PD-L
Colegiul 3:
Cristian David PNL
VALCEA
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Sorin Stefan Zamfirescu PD-L
Colegiul 2:
Samuil Valcu PD-L
Colegiul 3:
Constantin Mazilu PSD-PC
Colegiul 4:
Vasile Bleotu PSD-PC
Colegiul 5:
Cristian Buican PNL
Colegiul 6:
Aurel Vladoiu PSD-PC
Senat
Colegiul 1:
Florian Laurentiu Coca PSD-PC
Colegiul 2:
Emilian Francu PNL
Colegiul 3:
Dorel Jurcan PD-L
VRANCEA
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Razvan Mustea Serban PD-L
Colegiul 2:
Angel Talvar PSD-PC
Colegiul 3:
Nini Sapunaru PNL
Colegiul 4:
Sorin Cristian Dumitrescu PSD-PC
Colegiul 5:
Alin Trasculescu PD-L
Colegiul 6:
Ciprian Nicolae Nica PSD-PC
Senat
Colegiul 1:
Sorina Placinta PD-L
Colegiul 2:
Miron Mitrea PSD-PC
BUCURESTI
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
Bogdan Olteanu PNL
Colegiul 2:
Daniel Budurescu PNL
Colegiul 3:
Ludovic Orban PNL
Colegiul 4:
Costica Canacheu PD-L
Colegiul 5:
Georgian Pop PSD-PC
Colegiul 6:
Rodica Nassar PSD-PC
Colegiul 7:
Florian Popa PSD-PC
Colegiul 8:
Brandusa Novac PD-L
Colegiul 9:
Theodor Paleologu PD-L
Colegiul 10:
Catalin Croitoru PD-L
Colegiul 11:
Sulfina Barbu PD-L
Colegiul 12:
Cristian Petrescu PD-L
Colegiul 13:
Daniel Pirpiliu PD-L
Colegiul 14:
Radu Zatreanu PD-L
Colegiul 15:
Silviu Prigoana PD-L
Colegiul 16:
Sergiu Andon PSD-PC
Colegiul 17:
Ruxadra Jipa PSD-PC
Colegiul 18:
Doina Burcau PSD-PC
Colegiul 19:
Daniela Popa PC
Colegiul 20:
Oana Niculescu-Mizil PSD-PC
Colegiul 21:
Dumitru Chirita PSD-PC
Colegiul 22:
Alina Gorghiu PNL
Colegiul 23:
Aurelia Vasile PSD-PC
Colegiul 24:
Daniel Geanta PD-L
Colegiul 25:
Elena Udrea PD-L
Colegiul 26:
Florea Damian PSD-PC
Colegiul 27:
Cornel Pieptea PNL
Colegiul 28:
Danut Liga PD-L
Senat
Colegiul 1:
Sergiu Nicolaescu PSD
Colegiul 2:
Crin Antonescu PNL
Colegiul 3:
Cristi Diaconescu PSD
Colegiul 4:
Anca Boagiu PD-L
Colegiul 5:
Vasile Blaga PD-L
Colegiul 6:
Cristian Radulescu PD-L
Colegiul 7:
Cristian Topescu PNL
Colegiul 8:
Dan Voiculescu PC
Colegiul 9:
Catalin Voicu PSD
Colegiul 10:
Ecaterina Andronescu PSD
Colegiul 11:
Radu F: Alexandru PD-L
Colegiul 12:
Gabriel Mutu PD-L
DIASPORA
Camera Deputatilor
Colegiul 1:
William Branza - PD-L
Colegiul 2:
Tudor Pantaru - PSD-PC
Colegiul 3:
Mircea Lubanovici - PD-L
Colegiul 4:
Koto Jozsef - UDMR
Senat
Colegiul 1:
Viorel Riceard Badea - PD-L
Colegiul 2:
Raymond Luca - PNL
 Afisari: 1690  |  Tiparire pagina  |  Tiparire articol (optimizat)  |  Trimitere pe e-mail 
 Comentarii: 2 Afiseaza toate comentariile  
Sincere felicitari pentru alegerea lui Koto Iosif (chiar daca a fost ales cu 34 voturi)!!!   de MarianS01
Minoritatile   de octaaa
A r h i v a
 Top afisari / comentarii 
 Totul pentru Front (3200 afisari)
 Guvernul de sacrificiu (2856 afisari)
 Lista alesilor (1690 afisari)
 Savanta terorista (1568 afisari)
 Rusia sperie NATO (1429 afisari)
 Menajera lui Hitler: Fuhrerul era o persoana fermecatoare si un om bun (2774 afisari)
 Cativa tarani din Transilvania sunt imaginea populatiilor indigene sarace, intr-o reclama controversata la Burger King - VIDEO (2405 afisari)
 Rochiile "Transformer" care te lasa in pielea goala! (2217 afisari)
 Un caine a salvat viata altui... caine VIDEO (2151 afisari)
 Unsprezece caini au mancat timp de de cinci zile din cadavrul stapanului lor - VIDEO (1959 afisari)
Valid HTML 4.01 Transitional  Valid CSS!  This website is ACAP-enabled   
ISSN 1583-8021, © 1998-2008 ziua "ziua srl", toate drepturile rezervate. Procesare 0.03309 sec.