Ziua Logo
  Nr. 4095 de sambata, 24 noiembrie 2007 
 Cauta:  
  Detalii »
Sport
Stiri pe scurt
LIGA I - ETAPA A 16-A
Programul meciurilor
Sambata
GLORIA BISTRITA - CFR CLUJ
(ora 13,30 - National TV)
Arbitri: Cr. Balaj - S. Caia, M. Toderici (St. Erdei)
Observatori: M. Dancu, A. Huzu
"U" CLUJ - POLITEHNICA IASI
(ora 14 - Telesport)
Arbitri: Fl. Marcu - O. Sovre, D. Mudura (C. Dansa
Observatori: V. Ciocan, D. Petrescu
STEAUA - DINAMO
(ora 20,30 - Kanal D)
Arbitri: Al. Deaconu - Cr. Nica, A. Onita (A. Constantin)
Observatori: Val. Alexandru, M. Lica
Duminica
OTELUL GALATI - FC FARUL
(ora 13 - TVR 1)
FC VASLUI - UNIREA URZICENI
(ora 13,30 - Telesport)
UTA ARAD - RAPID
(ora 14 - Antena 1)
DACIA MIOVENI - PANDURII
(ora 19 - Telesport)
"POLI" TIMISOARA - CEAHLAUL
(ora 20,30 - Kanal D)
* arbitrii si observatorii meciurilor de duminica se anunta astazi
** partida UNIV. CRAIOVA - GLORIA BUZAU urma sa se dispute aseara, dupa inchiderea acestei editii
Clasament
1. CFR Cluj 15 12 3 0 25- 8 39 (+15)
2. Urziceni 15 9 4 2 20-11 31 (+ 7)
3. Rapid 14 8 5 1 24-11 29 (+ 8)
4. "Poli" Tim. 15 8 4 3 31-22 28 (+ 7)
5. Dinamo 15 7 5 3 24-14 26 (+ 5)
6. FC Vaslui 15 7 5 3 24-15 26 (+ 5)
7. Steaua 13 7 3 3 13- 9 24 (+ 6)
8. Bistrita 14 6 3 5 17-20 21 ( 0)
9. Otelul Galati 15 6 0 9 21-32 18 (- 3)
10. Ceahlaul 14 5 2 7 15-17 17 (- 4)
11. Gloria 15 5 2 8 15-27 17 (- 7)
12. Mioveni 15 4 4 7 15-19 16 (- 5)
13. Poli Iasi 15 4 2 9 14-20 14 (-10)
14. Craiova 15 4 2 9 13-19 14 (-10)
15. FC Farul 15 3 4 8 7-16 13 (-11)
16. Pandurii 14 3 3 8 14-18 12 (-12)
17. UTA Arad 15 2 5 8 13-20 11 (-10)
18. "U" Cluj 15 1 6 8 18-25 9 (-12)
Opt meciuri la SportKlub
Cele mai importante meciuri din campionatele Germaniei, Frantei si Olandei pot fi urmarite si in acest weekend la SportKlub. Programul transmisiilor este urmatorul: Bayern Munchen - WfL Wolfsburg (ora 16,30 - in direct), Rennes - Olympique Lyon (ora 18,30 - in direct), Excelsior Rotterdam - PSV Eindhoven (ora 21 - in direct) si Hannover '96 - Schalke 04 (ora 23 - inregistrare) - toate sambata; Ajax Amsterdam - Vitesse Arnhem (ora 15,30 - in direct), Hamburger SV - Hansa Rostock (ora 18 - in direct), FC Nurnberg - Borussia Dortmund (ora 20 - inregistrare) si OGC Nice - Paris SG (ora 22 - in direct) - toate duminica. (RZS)
 Afisari: 137  |  Tiparire pagina  |  Tiparire articol (optimizat)  |  Trimitere pe e-mail 
A r h i v a
  Nationala joaca la Antena 1!    
  Derby-ul suferintei    1 comentariu
  Emotii la sortii pentru CM 2010    
 Top afisari / comentarii 
 Cum au devenit romanii romi (5204 afisari)
 Tiganii, o istorie framantata si enigmatica (4699 afisari)
 Zero barat (1923 afisari)
 De ce il contestam pe presedintele Basescu (1837 afisari)
 Patriarhia Romaniei, intre Moscova si Vatican (1661 afisari)
 "Passion du Brasil" pe catwalk-ul Bucharest Fashion Week (341 afisari)
 Kasparov, condamnat la cinci zile de inchisoare (337 afisari)
 Violente la derbyul Steaua-Dinamo (303 afisari)
 PF Daniel se intalneste cu ambasadorul SUA (255 afisari)
 Tragere delicata pentru "tricolori" (186 afisari)
Valid HTML 4.01 Transitional  Valid CSS!  This website is ACAP-enabled   
ISSN 1583-8021, © 1998-2007 ziua "ziua srl", toate drepturile rezervate. Procesare 0.01974 sec.