Cauta:
  Detalii »
Sport
Dan Petrescu acuza arbitrajul!
-- "Rezultat mincinos in Giulesti!", a spus antrenorul de la Urziceni, care reclama anularea unui gol marcat de echipa sa la 1-1
"Bursucul" nu se dezminte! Suspendat dupa meciul cu Dinamo, Petrescu a urmarit meciul din Giulesti din tribuna, iar la final a acuzat din nou arbitrajul! "Am avut multe ocazii, am avut si gol valabil, care a fost anulat, au fost chiar mai multe rosii pentru cei de la rapid, dar s-a dat doar unul! Am avertizat ca vor fi greseli si au fost", a spus antrenorul Unirii.
Petrescu a declarat ca remiza inregistrata de Unirea Urziceni in meciul cu Rapid, scor 1-1, in etapa a 14-a a Ligii I, este un rezultat mincinos si a acuzat maniera de arbitraj a brigazii conduse de Al. Deaconu. "Au fost 15 minute echilibrate, dar apoi timp de 75 de minute echipa noastra a jucat de doua ori mai bine si a dominat la toate capitolele, si fizic si tactic si tehnic. Rezultatul este unul mincinos. Inca o data am dovedit ca ne meritam locul in clasament", a spus Petrescu. "Imi pare rau ca Mircea Sandu crede ca eu sunt problema in fotbalul romanesc. Imi cer scuze ca am gresit in trecut si poate s-a exagerat. Dar ar trebui sa ma inteleaga, sa vada meciurile Unirii. Sa vada greselile de arbitraj, pentru ca as vrea sa nu se mai repete ce a fost. As vrea ca cine a gresit sa plateasca. De fapt trebuie, pentru ca si eu platesc, stau in tribuna, iau amenzi. Mie mi-au dat doua etape si ma asteapta iar la comisie, dar mie n-o sa-mi inchida gura niciodata! S-a vazut clar ca arbitrajul a fost doar intr-o singura directie. Sunt foarte suparat pentru ca meritam victoria. Si daca dam gol si portarul lor se loveste de fundasul lor, eu cu ce am gresit? Eu sunt problema? Daca e gol, sa-mi lase golul, ca nu cer nimic de la nimeni, nici cinci la suta! In Giulesti a fost ceva ce toata tara a vazut. Sunt foarte suparat!", a spus Petrescu. Deaconu a anulat un gol marcat de Cr. Constantin in minutul 64, dupa un presupus fault in atac al lui C. Petre asupra portarului rapidist D. Coman. (MIG)
Alte articole
  Unirea Urziceni fara sefi    (Sport, 2009-10-31)
  Jos palaria!    (Sport, 2009-10-22)
  Stelea s-a certat cu Petrescu!    (Sport, 2008-01-31)
  Dan Petrescu: Am facut un pariu cu jucatorii mei ca nu vom mai lua nici un punct in Liga Campionilor    (2009-10-28 17:57)
  Dan Petrescu a refuzat o oferta de la o echipa de fotbal din Serie A    (2009-10-21 18:20)
  Dan Petrescu, dupa succesul de la Glasgow: Sunt multumit de rezultat, dar puteam sa jucam si mai bine    (2009-10-21 10:33)
  Dan Petrescu aproape de a parasi Unirea Urziceni! Presa poloneza anunta ca ''Bursucul'' este in pole-position pentru a prelua nationala Poloniei    (2009-10-19 11:59)
  Presa din Spania: "Soldateii lui Petrescu nu misca un deget fara acceptul generalului"    (2009-09-17 13:01)
 Afisari: 252  |  Tiparire pagina  |  Tiparire articol (optimizat)  |  Trimitere pe e-mail