Cauta:
  Detalii »
Sport
Niculae in top la Auxerre
-- Fostul atacant rapidist a marcat de doua ori in poarta lui Marseille, reusind prima sa "dubla" pentru Auxerre. Niculae este la al treilea gol consecutiv, dupa ce in etapa trecuta, intrat pe final, marcase primul gol stagional.
FRANTA, Ligue 1, etapa a 9-a * DANIEL NICULAE (foto) a reusit o "dubla" pentru AJ Auxerre, 2-0 acasa cu Olympique Marseille. Niculae a deschis scorul in minutul 20 si a stabilit rezultatul final in minutul 25. Niculae a fost inlocuit in minutul 79 de Chafni, in timp ce coechipierul sau, GABRIEL TAMAS, a fost integralist.
ITALIA, Seria A, etapa a 4-a. * ADRIAN MUTU a inscris singurul gol in partida pe care Fiorentina a castigaqt-o pe terenul celor de la Catania. La Siena, PAUL CODREA a fost eliminat in minutul 77 in partida pe care echipa sa a terminat-o la egaliate, 1-1, in deplasarea de la AC Torino.
OLANDA, Division 1, etapa a 5-a * GEORGE OGaRARU a fost integralist in victoria pe care echipa sa Ajax Amsterdam a repurtat-o pe terenul celor de la Alkmaar. La "lancieri" Mitea este in continuare accidentat.
GERMANIA, 1.Bundesliga, etapa a 6-a * CIPRIAN MARICA a intrat in minutul 71 pentru VfB Stuttgart, 1-4 in deplasare cu Werder Bremen. Marica l-a schimbat pe Basturk * MIHAI TARARACHE a foat titular la MSV Duisburg, 0-2 in deplasare cu Hansa Rostock. Tararache a primit un "galben" in minutul 51 si a fost schimbat de Daun in minutul 58. De la Duisburg a lipsit IULIAN FILIPESCU, neconvocat * SERGIU RADU (din minutul 77 in locul lui Dzeko) si VLAD MUNTEANU (din minutul 87 in locul lui Marcelinho) au jucat pentru WfL Wolfsburg, 2-1 in deplasare cu fosta lor echipa, Energie Cottbus.
ELVETIA, Super League, etapa a 9-a * CRISTIAN IANU a marcat pentru FC Aarau, 1-1 in deplasare cu St. Gall. Ianu a fost integralist si a inscris in minutul 78.
CROATIA, NHL, etapa a 9-a * FLORIN CERNAT a fost integralist la Hajduk Split, 0-4, in deplasare cu NK Rijeka.
SCOTIA, Premier League, etapa a 7-a * MARIUS NICULAE a fost titular la Inverness, 2-1 acasa cu Hearts. Niculae a evoluat pana in minutul 86.
UCRAINA, UPL+ etapa a 10-a * TIBERIU GHIOANE a fost integralist la Dinamo Kiev, 4-1 in deplasare cu Tavria Simferopol. Ghioane a pasat decisiv la primul gol al echipei sale. (MIG)
Alte articole
  Mutu de neoprit    (Sport, 2008-01-29)
  Mutu zguduie Italia    (Sport, 2008-01-21)
  Della Vale: "Mutu nu pleaca"    (Sport, 2007-12-29)
  Final de an "marca Mutu"    (Sport, 2007-12-27)
  Mutu a calificat-o pe Fiorentina    (Sport, 2007-10-06)
  AC Milan renunta la Ronaldinho in favoarea lui Mutu    (2008-05-06 13:25)
  Glasgow Rangers elimina Fiorentina si accede in finala Cupei UEFA    (2008-05-02 11:26)
  Mutu, UEFAntastic!    (2008-04-11 17:20)
  Mutu a revenit in forta    (2008-03-15 18:17)
  Mutu, dorit la Roma    (2007-12-27 14:23)
 Afisari: 384  |  Tiparire pagina  |  Tiparire articol (optimizat)  |  Trimitere pe e-mail