Ziua Logo
  Nr. 3622 de sambata, 13 mai 2006 
 Cauta:  
  Detalii »
Sport
DIVIZIA A - ETAPA A 27-A
Programul meciurilor
Sambata
FC FARUL - "POLI" TIMISOARA (ora 17 - TVR 2)
Arbitri: V. Stanisteanu - N. Marodin, Ad. Vidan (M. Ene)
Observatori: R. Pascu, M. Nesu
FCM BACAU - SPORTUL STUDENTESC (ora 18 - Telesport)
Arbitri: R. Dumitru - I. Onicas, S. Gheorghe (V. Paduraru)
Observatori: Al. Boc, N. Grigorescu
PANDURII TG. JIU - FC ARGES PITESTI (ora 18)
Arbitri: T. Lajos - C. Fecioru, C. Avram (L. Uihely)
Observatori: A. Comsa, D. Petrescu
OTELUL GALATI - FC NATIONAL (ora 18 - National TV)
Arbitri: C. Dansa - Z. Szekely, Tr. Marchis (D. Corcescu)
Observatori: Fl. Gatejan, G. Ionescu
DINAMO - SC VASLUI (ora 20,30 - Antena 1)
Arbitri: D. Berbecaru - Cr. Nica, M. Nagy (M. Ianovschi)
Observatori: Al. Popescu, P. Abrudan
Duminica
POLITEHNICA IASI - JIUL PETROSANI (ora 17 - Telesport)
Arbitri: Al. Tudor - Fl. Stanescu, I. Radu (Cr. Sava)
Observatori: V. Ciocan, C. Gheorghe
STEAUA - CFR ECOMAX CLUJ (ora 20,30 - TVR 1)
Arbitri: A. Constantin (central) - M. Savaniu, Ed. Dumitrescu (S. Coltescu)
Observatori: I. Turculeanu, M. Lica
* partida RAPID BUCURESTI - GLORIA BISTRITA urma sa se dispute aseara, dupa inchiderea acestei editii
Etapa a 23-a (restanta)
Miercuri, 17 mai: FCM Bacau - Steaua Bucuresti (ora nu a fost inca stabilita - TVR 1).
CLASAMENT
1. Sportul 26 15 5 6 49-28 50 (+11)
2. Rapid 26 14 8 4 40-19 50 (+11)
3. Dinamo 26 15 4 7 52-29 49 (+10)
4. Steaua 25 14 7 4 38-15 49 (+10)
5. CFR Cluj 26 12 8 6 30-21 44 (+ 5)
6. FC Farul 26 13 3 10 35-31 42 (+ 3)
7. FC National 26 12 6 8 27-30 42 (+ 3)
8. "Poli" Timisoara 26 10 9 7 30-22 39 ( 0)
9. Gloria Bistrita 26 10 6 10 24-29 36 (- 3)
10. Politehnica Iasi 26 9 4 13 21-27 31 (- 8)
11. FC Arges 26 8 7 11 25-32 31 (- 8)
12. Otelul Galati 26 7 8 11 29-36 29 (- 10)
13. Jiul Petrosani 26 5 9 12 23-36 24 (- 15)
14. SC Vaslui 26 4 10 12 18-31 22 (- 17)
15. Pandurii Tg. Jiu 26 4 6 16 15-38 18 (- 21)
16. FCM Bacau 25 3 4 18 15-47 13 (- 23)
Etapa a 28-a
Vineri, 19 mai: Jiul - FCM Bacau (ora 17 - Telesport), FC Vaslui - Politehnica Iasi (ora 18 - National TV).
Sambata, 20 mai: "Poli" Timisoara - Otelul Galati (ora 17 - TVR 2), FC Arges Pitesti - Dinamo Bucuresti (ora 18 - National TV), FC National Bucuresti - Pandurii Tg. Jiu (ora 18 - Telesport).
Duminica, 21 mai: Gloria Bistrita - FC Farul Constanta (ora 17), CFR Ecomax Cluj - Rapid Bucuresti (ora 17 - Antena 1), Sportul Studentesc - Steaua Bucuresti (ora 17 - TVR 1).
 Afisari: 306  |  Tiparire pagina  |  Tiparire articol (optimizat)  |  Trimitere pe e-mail 
A r h i v a
  Dorel Simion, antrenor secund al lotului olimpic de box    
  Rulmentul Brasov vrea si Challenge Cup    
  Stef, in mars spre potul mondial    
  Chivu rateaza "meciul anului" cu Roma    
  CS Dinamo la ceas aniversar    1 comentariu
  Biandra alearga spre titlul Diviziei A    
  Mitu printre "cei mai mari trisori"    
  Juve banuita de 29 de blaturi in 38 de etape    1 comentariu
  Serea suspendat pana la finalul sezonului    1 comentariu
  Cosmin Olaroiu: "S-a maturat pe jos cu Steaua!"    1 comentariu
  Iancu nu crede in Hagi    1 comentariu
  Boca: "Vom lua licenta!"    
  Antrenor de Oxford pentru FC Arges    
  DIVIZIA B - ETAPA A 26-A    
 Top afisari / comentarii 
 Minunea parintelui Ilarion Argatu (4098 afisari)
 Agentul Volodea (1406 afisari)
 Amintiri despre Alexandru Paleologu (620 afisari)
 Ofiterul care a depus plangere impotriva SRI a facut congestie cerebrala (566 afisari)
 Mega-afacerea melcilor - teapa italiana (381 afisari)
Valid HTML 4.01 Transitional  Valid CSS!  This website is ACAP-enabled   
ISSN 1583-8021, © 1998-2006 ziua "ziua srl", toate drepturile rezervate. Procesare 0.01071 sec.