Ziua Logo
  Nr. 3606 de vineri, 21 aprilie 2006 
 Cauta:  
  Detalii »
Sport
DIVIZIA A
ETAPA A 20-A (restanta)
Miercuri
RAPID BUCURESTI - OTELUL GALATI 4-0 (3-0)
D. Niculae 11, N. Grigore 21, Burdujan 23, V. Moldovan 77
ETAPA A 24-A
Programul meciurilor
Vineri
GLORIA BISTRITA - POLITEHNICA IASI (ora 17)
Arbitri: M. Bocaneala - I. Onicas, C. Savu (G. Mocean)
Observatori: O. Goga, Gh. Moise
SC VASLUI - "POLI" TIMISOARA (ora 17 - Telesport)
Arbitri: V. Bratu - A. Onita, S. Stoianov (D. Burca)
Observatori: M. Stoenescu, D. Petrescu
Sambata
FC Arges Pitesti - FC National (ora 15 - TVR 2), Sportul Studentesc - Pandurii Tg. Jiu (ora 16,30 - National TV), CFR Cluj - Dinamo (ora 17 - TVR 1), Jiul Petrosani - Otelul Galati (ora 17 - Telesport), Rapid - FCM Bacau (ora 18,30 - National TV), Steaua - FC Farul (ora 20,30 - Antena 1).
Etapa a 25-a
Vineri, 28 aprilie: Pandurii Tg. Jiu - Jiul Petrosani (ora 17 - Telesport), "Poli" Timisoara - FC Arges (ora 20 - National TV).
Sambata, 29 aprilie: FC Farul - FC National (ora 18,30 - TVR 2), FCM Bacau - Gloria Bistrita (ora 18,30 - Telesport), Dinamo - Sportul Studentesc (ora 20,30 - Antena 1).
Duminica, 30 aprilie: Politehnica Iasi - CFR Cluj (ora 16,30 - National TV), Otelul Galati - SC Vaslui (ora 16,30 - Telesport), Steaua - Rapid (ora 20,30 - TVR 1).
Etapa a 20-a (restanta)
Miercuri, 3 mai: Steaua - Pandurii Tg. Jiu (ora 20,30 - Antena 1).
CLASAMENT
1. Dinamo 23 14 4 5 45-22 46 (+10)
2. Steaua 21 12 7 2 34-12 43 (+13)
3. Rapid 23 12 7 4 36-18 43 (+10)
4. Sportul Stud. 23 12 5 6 38-23 41 (+ 8)
5. CFR Cluj 23 10 8 5 25-20 38 (+ 5)
6. FC Farul 23 12 2 9 31-28 38 (+ 2)
7. "Poli" Timisoara 23 10 7 6 29-20 37 (+ 1)
8. FC National 23 10 6 7 23-24 36 ( 0)
9. FC Arges 23 8 6 9 23-24 30 (- 3)
10. Politehnica Iasi 23 8 4 11 19-24 28 (- 8)
11. Gloria Bistrita 23 7 6 10 20-28 27 (- 6)
12. Jiul Petrosani 23 5 8 10 21-29 23 (- 10)
13. Otelul Galati 23 5 7 11 20-35 22 (- 14)
14. SC Vaslui 23 3 8 12 14-28 17 (- 16)
15. Pandurii Tg. Jiu 22 4 5 13 13-30 17 (- 19)
16. FCM Bacau 22 3 4 15 13-39 13 (- 20)
Etapa a 26-a
Vineri, 5 mai: CFR Cluj - FCM Bacau (ora 18 - Telesport).
Sambata, 6 mai: Jiul Petrosani - Dinamo (ora 17 - TVR 2), Gloria Bistrita - Steaua (ora 18 - National TV), SC Vaslui - Pandurii Tg. Jiu (ora 18), FC National - "Poli" Timisoara (ora 20,30 - Antena 1).
Duminica, 7 mai: FC Arges - Otelul Galati (ora 17 - Telesport), Sportul Studentesc - Politehnica Iasi (ora 18 - National TV), Rapid - FC Farul (ora 20,30 - TVR 1).
A r h i v a
  Petre Grigoras: "Rapid si Steaua sunt cele mai bune"    
  Razvan Lucescu: "Vreau sa raman la Rapid!"    
  Vasluiul i-a pus gand rau lui Hagi    
  Mitu inculpat pentru blaturi    
  Vukotic: "Ne antrenam cu Steaua!"    
  Datorii de 150.000 USD    
  Chivu tot mai aproape de Real    
  Dinamo trage de Andone    
  Arsenal la un pas de marea finala    
  Handbalistii stelisti vor fi decorati la Cotroceni    1 comentariu
  Asesoft abonata la Cupa Romaniei    
  Un nou caz de dopaj in polo    
  Romania a spart gheata in Fed Cup    
  Retur fara Paraschiv si Nicolita    
  Dica, inger si demon!    
 Top afisari / comentarii 
 Scornicestiul fara Ceausescu! (1341 afisari)
 A aparut revista Spy (1289 afisari)
 Ingropaciunea crestineasca a lui Petru Groza (971 afisari)
 "D'ale Carnavalului", primul "Film de colectie" (963 afisari)
 Groparii lui Panait (405 afisari)
Valid HTML 4.01 Transitional  Valid CSS!  This website is ACAP-enabled   
ISSN 1583-8021, © 1998-2006 ziua "ziua srl", toate drepturile rezervate. Procesare 0.00868 sec.