Sport
"Stranierii", om cu om
Romanii trag la cupe
-- D. Serban a castigat prima mansa cu Marinescu
GRECIA, cupa, sferturi de finala (tur) * DENNIS SERBAN a fost integralist pentru AEL Larissa, 1-0 acasa cu Akratitos Atena. La oaspeti, LUCIAN MARINESCU a jucat toate minutele si a primit un cartonas galben. Returul se disputa pe 8 februarie.
FRANTA, cupa, 16-imi de finala (un meci) * CLAUDIU KESERU a intrat in minutul 75 pentru FC Nantes, 2-0 in deplasare cu Bois-Guillaume (liga a patra). Keseru l-a inlocuit pe Payet. FC Nantes s-a calificat pentru optimile de finala
l Tot in "optimi" a ajuns si Rennes, echipa antrenata de LADISLAU BLNI, care a invins acasa, cu 1-0, pe RC Lens.
ITALIA, cupa, sferturi de finala (retur) * PAUL CODREA, nerefacut dupa o accidentare, a lipsit de la US Palermo, 3-0 acasa cu AC Milan. Palermo s-a calificat pentru semifinale (AC Milan a castigat cu 1-0 in tur).
GERMANIA, 2.Bundesliga, etapa a 19-a * LAURENTIU REGHECAMPF a fost integralist pentru Alemannia Aachen, 1-2 in deplasare cu Karlsruher SC. Reghecampf a pasat decisiv la golul echipei sale. (MIG)